Що таке мігрень?

Liga-OPA

    Періодично виникає головний біль, що супроводжується нудотою і підвищеною чутливістю до яскравого світла і гучних звуків? Пронизуючий біль акцентується на одній половині голови і безперервно мучить від 3 годин до трьох діб? Найімовірніше, ця недуга має назву мігрень.
Мігрень - неврологічна хвороба, яка зазвичай носить хронічний характер. Близько 12% населення страждають від цього захворювання, і переважна більшість пацієнтів - жінки. Напади мігрені можуть носити рідкісний або постійний характер. Рідкісні головні болі виникають пару раз за рік, а постійні супроводжують хворого по кілька разів на тиждень.

Від чого настає мігрень?

    Основна маса випадків захворювання відбувається через спадкові схильності. Якщо батьки чи дідусі та бабусі страждали від недуги, це захворювання може проявити себе через кілька поколінь.
Якщо генетична схильність до мігрені виключена, лікарі розглядають наступні причини:

  • Порушення в структурі головного мозку, яке відповідає за відчуття (провідність болю);
  • Нестабільність і різкі зміни артеріального тиску;
  • Порушення в нормальному кровопостачанні мозку через звуження судин.

Як проявляється мігрень?

    Крім пульсуючого головного болю, мігрень може супроводжуватися нудотою і блювотними позивами. Саме з цієї причини, знеболюючі препарати не сприяють усуненню больових відчуттів. Бувають випадки, коли хворий страждає частими втратами свідомості, нестабільністю артеріального тиску і апатією.

    Мігрень, в деяких клінічних випадках, викликає у пацієнта безпричинну тривогу, порушення сну і роздратування. Особливо, гнітюче на людину можуть впливати яскраве світло і гучні звуки.

    Серед ознак захворювання, існує таке поняття, як аура. Це означає, що перед черговим нападом, людина відчуває зміни в організмі. Найчастіше, вони проявляються галюцинаціями, раптово виникаючою темрявою в очах, різкою зміною настрою. При такому стані необхідно прийняти ліки і напад може відступити.

Напади мігрені можуть бути регулярними, а також викликаними такими факторами:

  • Надмірні фізичні навантаження. Виходячи з цього, пацієнтам, що страждають мігренню протипоказані силові тренування. Набагато кращий, заспокійливий ефект хворий отримає при заняттях йогою;
  • Стрес. Пацієнтам  потрібно уникати стресових ситуацій;
  • Алкоголь. Вживання спиртного у великій кількості може спровокувати напад мігрені;
  • Зміна клімату. Найбільш часто, у пацієнтів напади відбуваються в міжсезоння. Саме в цей час відбувається різка зміна температури в атмосфері;
  • Стомлюваність. Якщо хворий через роботу або через інші причини нехтує відпочинком.

Як лікувати мігрень?

    Після того, як пацієнт звернув увагу на різкі і тривалі болі, слід негайно звернутися в медичну клініку для постановки діагнозу і призначення препаратів. Найпоширенішими видами ліків є таблетки або свічки. Крім медикаментозного лікування, фахівці радять робити масаж шиї, обличчя, прийняти душ, помасажувати шкіру голови. Іноді, ці методи можуть попередити наступаючий приступ.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00