Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Ефективна терапія радикулопатії

Радикулопатія - це медичне поняття, яке застосовується в неврології при позначенні симптоматики, пов'язаної з затисненням або запаленням корінця спинного мозку хребта. Симптоматика може включати больовий синдром в області спини або шиї, а також слабкість в м'язовій тканині, поколювання, оніміння кінцівок. Причина радикуліту в порушенні функціонування одного з нервових корінців. У медицині розрізняють наступні види радикулопатії:

  1. Шийний радикуліт.
  2. Грудний радикуліт.
  3. Поперековий радикуліт.
  4. Шийно-грудний радикуліт.
  5. Шийно-плечовий радикуліт.

Лікування радикулопатії має бути спрямоване на усунення причини патології, а не тільки на усунення симптоматики. Причинами хворобливого стану можуть бути дегенерація дисків, міжхребцева грижа, стеноз спинномозкового каналу, форамінальний стеноз, остеофіти, пухлини.

Симптоматика радикулопатии хребетного стовпа

При тиску на пучок нервових волокон спинного мозку, біль різко посилюється. Однак радикулопатія не є окремою патологією. Ця хвороба є комплексом негативних симптомів. Попереково-крижовий радикуліт або інший вид радикулопатії має наступні симптоми:

  1. Больовий синдром.
  2. Порушення чутливості.
  3. Слабкість в м'язах кінцівок.

Щоб точно встановити діагноз необхідно провести ряд заходів. По-перше, треба відвідати лікаря, який визначить симптоматику, проведе огляд, неврологічне обстеження і призначить інструментальні дослідження. Для діагностики призначається рентген, МРТ, КТ, ЕМГ.

Чим лікувати радикуліт знає тільки лікар. Лікар може призначити необхідні препарати і вести контроль за процесом лікування.

Медичне лікування радикулопатії

Терапія радикуліту залежить від ступеня вираженості симптоматики, такої як біль, порушення чутливості, моторні порушення. Першочергово мають бути використані всі можливі способи консервативного лікування.

Консервативне лікування включає в себе медикаментозну терапію, яка знижує больовий синдром, ліквідує запалення, усуває набряки. Також застосовується фізіотерапія, завдяки якій поліпшується звернення крові, скорочується больовий синдром, поліпшується передача імпульсів по нервових волокнах. Не рідко застосовуються масаж і мануальна терапія, процедури також допомагають скоротити больовий синдром. ІРТ (голкотерапія) і ЛФК допомагають в комплексному лікуванні.

Середній курс амбулаторного лікування триває приблизно 14 днів. Лікуючий лікар прописує нестероїдні протизапальні медикаменти, сечогінні, міорелаксанти і вітаміни групи В і проводить процедуру фармакопунктури. За рахунок комбінованої терапії вдається скоротити терміни лікування пацієнтів і швидше повернути їх в звичний ритм життя.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.8 (3 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Міненко Тетяна Вікторівна

Лікар-невропатолог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Лікарі медичного центру Омега‑Київ

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо