Грижа шийного відділу при вагітності: методи безпечного лікування

Liga-OPA

    Грижа шийного відділу - хвороба, при якій відмічається розрив фіброзного кільця і ​​виходом драглистого ядра за межі. Через тиск пошкодженого диску на нервові корінці або спинний мозок у пацієнта виникають сильні больові відчуття і вторинні симптоми.

Причини розвитку грижі шийного відділу:

  • Неправильний спосіб життя (куріння, зловживання спиртними напоями, недостатня кількість вітамінів і корисної їжі);
  • Малорухливий спосіб життя, відсутність спорту, активних тренувань;
  • Вікові зміни;
  • Неправильна постава.

    Бувають випадки, коли грижа шийного відділу протікає взагалі безсимптомно, без виникнення больових відчуттів. Хвороба виявляється після проведення магнітно-резонансної томографії під час дослідження інших патологій.

    Нерідко больовий синдром при грижі шийного відділу може активізуватися в період виношування плоду. Активізація болю відбувається внаслідок навантаження на внутрішні органи і, відповідно, на хребет. Подальше збільшення в розмірах матки чинить сильний тиск на хребетний стовп і провокує прогресування хвороби.

    Через сильний біль в області попереку, шиї, плечей і рук багато вагітних пацієнток змушені відмовитися від активного способу життя аж до самих пологів.

    Міжхребцева грижа і ураження шийного відділу, починають прогресувати в першому триместрі вагітності. Причиною є зміна гормонального фону, активізація кровотоку в судинах хребетного стовпа. Це викликає набряки м'яких тканин і здавлення нервових корінців.

    Ні в якому разі не можна приступати до самолікування. При виникненні перших симптомів грижі шийного відділу в період вагітності, пацієнтці слід звернутися до медичного центру. Лікарі проведуть комплексне обстеження і призначать ефективну, безпечну терапію.

Лікування грижі шийного відділу в період вагітності

    Результативна терапія під час виношування плоду є складним завданням. Труднощі лікування полягають у численних заборонах. Не рекомендовано самостійно підбирати анальгетичні засоби - майже всі протизапальні і знеболюючі препарати можуть мати негативний вплив на дитину. Дозволяється прийом медикаментів, запропонованих лікарем.

    Хірургічне лікування під час вагітності проводиться лише в критичних ситуаціях. Як правило, лікарі призначають оперативне втручання при грижі шийного відділу вже після народження малюка.

Методи, які допомагають полегшити стан вагітних при грижі шийного відділу:

  • Регулярне використання спеціального бандажа, який підтримує живіт і частково знімає навантаження з хребта і шийних відділів;
  • Заняття лікувальною фізкультурою, плаванням та аквааеробікою;
  • Обов'язкове носіння взуття з міцною, зручною і низькою підошвою;
  • Щоденні піші прогулянки на свіжому повітрі.

При дотриманні регулярного відпочинку і помірно активного способу життя, стан вагітної пацієнтки значно поліпшується.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00