Як на стані організму відображаються постійні стреси і переживання?

    Стрес - стан емоційного і фізичного напруження, яке характеризується неконтрольованими проявами. Як правило, стресу піддається кожна людина, і не завжди такий стан може нести негативні наслідки.

    Небезпечним для організму і життя людини є постійний стресовий стан. Ця патологія може завдавати руйнівої дії. В першу чергу, найбільш небезпечним наслідком стресу є депресія. У період душевного розпачу, людина не здатна контролювати свої емоції, може знайти розраду в алкоголі або захопитися наркотичними препаратами. До заборонених препаратів спостерігається швидке звикання, позбавиться від якого не завжди допомагає навіть тривала реабілітація.

Поширені причини стресу:

 • Різкі зміни в житті;
     
 •  Емоційно нестабільна робота;
 • Труднощі в сімейних відносинах;
 • Переживання за близьких людей;
 • Невпевненість і невдоволення собою (частіше притаманне жінкам).

    Щоб ефективно позбутися від постійного стресу, необхідно звернутися за допомогою до психоаналітика і лікаря-невролога. Обговорення проблеми - півдороги до її позбавлення. Саме психоаналіз душевних переживань і обговорення проблеми з лікарем, допоможе знайти вірне рішення навіть з найбільш складних життєвих ситуацій. Боротися зі стресом і депресією необхідно на початковому етапі, адже прогресуюче патологічний стан провокує не тільки психічні розлади, але і стає причиною розвитку захворювань всіх систем організму.

Найбільш поширені наслідки стресу:

 • Порушення роботи серцево-судинної системи. Постійне почуття тривоги і неврівноважений емоційний стан, є однією з основних причин розвитку гіпертонії та ішемічної хвороби і вегетосудинної дистонії. Небезпека постійного підвищеного артеріального тиску полягає у високому ризику розвитку стенокардії, інсульту і серцевого нападу. Порушення в роботі серцево-судинної системи невиліковні, до кінця життя пацієнт буде змушений приймати медикаменти і трохи знизити якість життя;
 • Проблеми з репродуктивною системою, статева дисфункція. Регулярне напруга негативно позначається на можливості людини вести розмірене життя. Одним з особливо важких наслідків є зниження лібідо, імпотенція, порушення репродуктивної функції і повне безпліддя;
 • Зниження імунітету. Хронічний стрес згубно впливає на імунітет людини. Це відбувається шляхом вироблення специфічних гормонів, під впливом імпульсів нервової системи. Специфічні гормони надають руйнівну дію на лімфоцити, що виконують захисні функції в організмі. Незахищений організм набагато сильніше схильний до інфекційних і бактеріальних захворювань;
 • Ожиріння. У період депресії і нестійкого психічного стану, людина починає шукати полегшення в їжі. Як правило, постійний і надмірний прийом висококалорійної їжі призводить до ожиріння;
 • Проблеми травного тракту. Хронічний стрес нерідко стає причиною розвитку хвороб стравоходу: гастриту, хронічного коліту і виразкової хвороби.
 • Також, людини починає мучити безсоння, супроводжує регулярне відчуття тривоги, можуть спостерігатися непритомність і блювотні позиви.

    Існує кілька способів швидко позбутися стресу. Основним методом є вникнути в проблему і докласти зусиль для її вирішення. Також при необхідності рекомендовано змінити місце роботи, відправиться у відпустку і морально відновиться. Корисною профілактикою розвитку хронічного стресу стануть регулярні заняття спортом і правильне харчування.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00