Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Як не захворіти ГРВІ

Як не захворіти ГРВІ, фото

    ГРВІ - гостре респіраторне вірусне захворювання, викликане інфекцією, яка потрапила в організм людини від вже хворого. Захворювання цієї групи стоять на першому місці за частотою виникнення. Заразитися гострим респіраторним захворюванням досить легко і дитині, і дорослій людині в будь-який період життя, адже абсолютних способів захисту не існує.

    Найбільш поширений спосіб передачі інфекції - повітряно-крапельним шляхом. Саме одиничні розмови або тривалий контакт з застудженою людиною призводить до розвитку інфекції в організмі. Передача відбувається шляхом кашлю, чхання і навіть розмови. Виною цьому частки інфекційної мікрофлори, які поширюються на кілька метрів. Після потрапляння інфекції в верхні дихальні шляхи, на деякий час інфекція затримується за допомогою епітелію слизових оболонок. Якщо усунути джерело інфікування, то інфекційні частки знищуються. Але якщо здорова людина продовжує перебувати поруч з інфікованою людиною, то інфекція вражає альвеоли і поширюється по всьому організму, надходить у кров і провокує захворювання.

Основні симптоми, що виникають при ГРВІ:

 • Підвищення температури тіла до 38,5 градусів;
 • Нежить, рясне виділення рідини і закладеність носа;
 • Чхання, напади кашлю;
 • Біль в горлі, в залежності від ураженого органу, біль може локалізуватися на горлі, мигдаликах або вражати кілька органів одночасно.

Що робити щоб не захворіти на грип та ГРВІ?

    В першу чергу, необхідно уникати прямого контакту або знаходження в закритому приміщенні з інфікованою людиною. Але це практично неможливо, адже в транспорті, на вулиці або в магазині - усюди здорову людину підстерігає небезпека підхопити ГРВІ або навіть грип.

Основними методами захисту від гострих респіраторних вірусних інфекцій прийнято вважати:

 • Не забувати мити руки. Це правило воістину вважається «золотим», адже стосується не тільки інфікування  на ГРВІ, ГРЗ та грип, а й більш серйозних захворювань. Мити руки слід відразу після дотику до предметів загального користування, після поїздок в транспорті, перед їдою і навіть перед дотиками до лиця;
 • Використання серветок. Застосування серветок є більш безпечним, адже вони призначені для одноразового використання і немає необхідності носити інфекцію у власній кишені. Хустка ж є небезпечним засобом, адже на ній накопичується велика кількість інфікованих частинок слини і виділень слизової носа;
 • Профілактика. В період міжсезоння, як правило, виникають сплески захворювання на гострі респіраторні інфекції. Саме в цей період виникає великий ризик заразитися і захворіти з ГРЗ чи грип. Лікарі рекомендують у період загострення епідеміологічної ситуації регулярно приймати засоби для профілактики грипу та ГРВІ, а також препарати, для зміцнення імунітету;
 • Щеплення. Якщо пацієнт здоровий і є можливість зробити щеплення від грипу - необхідно зробити його і захистити організм від небезпечних захворювань. Особлива небезпека грипу полягає в ускладненнях, які можуть серйозно вразити інші органи дихальної та серцево-судинної системи;
 • Повітря. Особливо важливо регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання в приміщенні, в якому знаходиться інфікована людина і здорові люди.

    ГРВІ не є складним захворюванням і при своєчасній діагностиці та лікуванні, основні симптоми зникають вже через тиждень. Тому при найменших ознаках, необхідно відразу звертатися до приватної медичної клініки для огляду фахівцем і призначення якісного лікування.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00