Які фізичні вправи можуть бути небезпечними при грижі хребта?

     При всіх захворюваннях хребта особливо важливо уникати фізичних навантажень, заборонено носити тяжкості і піддаватися надмірному навантаженні. В першу чергу, пацієнту з грижею хребта, перед походом на стадіон або в тренажерний зал, рекомендовано проконсультуватися з лікарем-вертебрологом. Саме фахівець, маючи уявлення про форму захворювання і результатах аналізів, зможе порадити які вправи дозволені, а які заборонені в кожному клінічному випадку.

Найбільш важливо кожного пацієнта, незалежно від картини хвороби, відмовитися від силових тренувань в тренажерному залі.

Вправи, які найбільш небезпечні при грижі хребта:

  • Жим ногами (платформа);
  • Станова тяга;
  • Присідання з вагою;
  • гіперекстензія;
  • Вис на перекладині.

    Жим ногами - вправа, яке позитивно впливає на нарощування м'язової маси біцепса стегна і настійно заборонена пацієнтам, з діагнозом "грижа хребта". В даному випадку, при роботі ноги, величезне навантаження припадає на поперек. Якщо не припинити заняття на тренажері «платформа», стан хворого погіршується, а хвороба почне розвиватися більш стрімко.

    Станова тяга - вправа, що передбачає нахили зі снарядом вниз і повернення до вихідного положення. Також для того, щоб взяти штангу з вагою в руки, людині необхідно різко присісти і також різко встати. Ці навантаження абсолютно заборонені для пацієнтів з грижею хребта або іншими патологіями спини.

    Присідання зі штангою сприяють нарощуванню сідничних м'язів, і це безумовно найбільш улюблена вправа всіх дівчат. Але для пацієнтів з грижею, присідання є під особливою забороною, адже виконуючи вправу, людині необхідно піднімати додаткову вагу. У цьому випадку велике навантаження йде не тільки на сідниці, а також і на поперек. У багатьох випадках, після присідань зі штангою, стан пацієнта значно погіршується, а біль загострюється.

    Гіперекстензія - найбільш поширена вправа для розвитку м'язів спини. Відповідно ця вправу є недозволеним навантаженням на хребет. Навіть на ранніх стадіях хвороби, гиперєкстензия може викликати сильний біль.

    Вис на перекладині є особливо небезпечним, адже при грижі або інших захворюваннях хребта, вертикальне розтягування поперекової області призведе до непоправних наслідків.

    В якості профілактики грижі хребта, людині необхідно ретельно підходити до вибору вправ, а також слідувати поступовому збільшенню навантажень. Для консультації з лікарями-вертебрології, кожен пацієнт може звернутися в Києві в клініку Омега-Київ.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00