Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Які вправи слід виконувати при грижі шийного відділу

 Які вправи слід виконувати при грижі шийного відділу, фото

    Грижа шийного відділу - важкий наслідок шийного остеохондрозу. Хвороба характеризується випинанням частин міжхребцевого диска в хребетний канал. В результаті спостерігається здавлювання нервових корінців.

    Основними причинами розвитку грижі шийного відділу є:

 • Вікові зміни;
 • Перенесені раніше травми хребта
 • Недолік фізичного розвитку, слабкість м'язового корсету;
 • Перенесені інфекційні захворювання.

Головними симптомами грижі шийного відділу є:

 • Сильний головний біль;
 • Гострий біль в області шиї, частіше локалізується в задній частині;
 • Швидка втомлюваність, відчуття слабкості;
 • Проблеми з координацією рухів;
 • Різкі перепади артеріального тиску.

    Діагностика захворювання передбачає проведення рентгена та магнітно-резонансної томографії. Також, незамінним методом діагностики є консультація і професійний огляд невролога.

Які вправи корисно проводити при грижі шийного відділу

    При грижі шийного відділу неприпустимо проводити виснажливі тренування в спортивному залі. Вправи з вагою можуть значно нашкодити стану здоров'я пацієнта. Найкращим і безпечним варіантом є регулярне застосування вправ, спеціально розроблених для пацієнтів з проблемами з порушеннями опорно-рухової системи.

    Варто врахувати, що виконувати можна тільки ті вправи, які призначені лікарем після ретельної діагностики та оцінки стану хворого. Лікувальна фізкультура передбачає набір вправ, що не навантажують суглоби і позитивно позначаються на стані здоров'я пацієнтів.

Найбільш корисні вправи при грижі шийного відділу:

 • Віджимання. Якщо немає попередньої фізичної підготовки, пацієнту не слід робити відразу велику кількість віджимань. Найбільш рекомендовано виконувати вправу в кілька підходів: для спортивних людей приблизно 5 підходів по 10 разів. Відповідно для початківців, рекомендовано на початку скоротити кількість підходів, з подальшим збільшенням. Також від початкової підготовки залежить в якій позі займатися: упор на долоні або з підігнутими колінами;
 • Підтягування. Вправа спрямована на підтяжку м'язів спини що, відповідно впливає на судини, які живлять мозок. Підтягування є важкою вправою, особливо важко дається людям похилого віку. В якості альтернативи можна використовувати вправи на тягу. Для цього достатньо повісити еспандер на турнік, зайняти сидяче положення і робити тягу вниз на груди або за голову;
 • Пулловер. Вправа проводиться з використанням гантель. Необхідно зайняти зручну позицію - проводиться в сидячому положенні. Необхідно прямими руками тягнути гантелю вперед до грудей. Не варто застосовувати велику вагу, так як ефективна кількість підходів має становити як мінімум 5 разів.
 • Також, рекомендовано регулярно проводити розминки для шиї. Корисно робити плавні нахили головою в різні боки. Неприпустимі різкі рухи - це може привести до погіршення ситуації і виникнення сильних болів. Позитивно позначиться відвідування лікувального масажу в клініці.

    Якщо вправи при грижі шийного відділу викликають будь-які больові відчуття або вимагають сильної напруги, - необхідно припинити тренування. Перш ніж почати лікувальну гімнастику, необхідно проконсультуватися і отримати дозвіл від лікаря.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00