Лікування патологій хребетного стовпа

Liga-OPA

    Остеохондроз шийного відділу або іншого відділу хребта воістину вважається хворобою століття. Патологія вражає організм працездатних людей, вік яких ще до 40 років. Остеохондроз шиї є 2 по поширеності видом патології.

    Остеохондроз - це дистрофічні зміни суглобового хряща і кісткової тканини, яка до нього прилягає. Основна причина остеохондрозу шиї - це малорухливий спосіб життя. Через сидячого способу життя порушується обмін речовин, в шийному відділі відкладаються солі. Друга причина розвитку патології - це незбалансоване харчування.

Фактори ризику наступні:

 1. Вік.
 2. Спадковість.
 3. Травмування.
 4. Гормональний збій.
 5. Ревматизм або червоний вовчак.
 6. Переохложденіе.

    Остеохондроз шиї небезпечний тим, що в цій області хребта проходить артерія, яка живить головний мозок. При її стисненні відбувається порушення кровообігу, що може стати причиною інсульту, сліпоти, втрати слуху і порушення координації рухів.

Симптоматика і ознаки патології

    Якими будуть симптоми, залежить від локалізації патології. Основна ознака захворювання - це розвиток больового синдрому. Напади болю можуть супроводжуватися такими симптомами:

 1. Непевна хода.
 2. Запаморочення
 3. Непритомність.
 4. Зниження зору.

    Якщо обидві патології супроводжуються гіпертензійним синдромом, то спостерігається висока внутрішньочерепний тиск, болить голова, людини нудить і рве. При загостренні підвищується температура тіла, в аналізах можна виявити збільшення ШОЕ. Якщо пережаті спинномозкові корінці, то спостерігається цервікалгія, біль з віддачею в плече, шум у вухах, слабкість, порушення слуху, оніміння верхніх кінцівок і мови, порушення слуху, відчуття клубка в горлі і припухлість мови.

    Якщо присутній синдром шийної мігрені, то порушується кровообіг у мозку, яке супроводжується дзвоном у вухах, закладеністю вух, тахікардією. Кисневе голодування в мозку може стати причиною депресії, психічного розладу. Вивченням проблем з хребетним стовпом займається наука вертебрологія, а лікуванням займається лікар-вертібролог.

Діагностування і лікування

   Протрузія шийного відділу так само як і остеохондроз діагностуються доктором при візуальному огляді і після проходження інструментальних досліджень. На жаль, рентген не завжди може показати порушення, тому сьогодні найчастіше проводять комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію. Після того, як вертібролог поставить діагноз, призначається лікування. Основа терапії - вираженість негативної симптоматики. При лікуванні остеохондрозу шиї відновлюють звернення крові і знімають набряклість. Лікування проводиться комплексно з застосуванням консервативних способів терапії.

    Основні етапи терапії включають в себе зняття больового синдрому, набряку, відновлення кровообігу і зміцнення м'язового корсету, поліпшення харчування регенерації тканин хребетного стовпа. Зняти біль можна за допомогою медикаментозних засобів, також добре допомагає аплікатор Кузнєцова. У комплексі прописуються препарати для відновлення мозкового кровообігу. Якщо щадні методи не дають результату, призначається хірургічна операція. В якості профілактики призначається масаж або самомасаж.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00