Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Реабілітація після інфаркту міокарда

Реабілітація після інфаркту міокарда, фото

     Інфаркт міокарда - одне з найбільш небезпечних захворювань серцево-судинної системи. Інфаркт це некроз частини тканин органу, викликаний гострим порушенням її кровопостачання через утворення тромбу в одній з артерій.

До ураження серця особливо схильні:

 • Особи похилого віку;
 • Завзяті курці;
 • Ті, хто має спадкову схильність;
 • Люди, що страждають зайвою вагою;
 • Хворі на цукровий діабет.

    Незважаючи на фактори ризику, інфаркт міокарда, внаслідок стресу, може вразити абсолютно здорову людину, що не має схильності до шкідливих звичок.
Основним симптомом інфаркту міокарда є гострий і сильний біль в області серця. Біль виникає різко і робить людину практично знерухомленою. Іноді, біль може мати гнітючий характер і віддавати в ліву лопатку.

    При виникненні болю слід негайно викликати швидку і чекати госпіталізації, адже не рідко інфаркт може викликати непоправні ускладнення (тромбоемболія).

    Після первинної допомоги і купірування нападу, пацієнта чекає тривалий період реабілітації. В першу чергу, реабілітація є профілактикою всіляких наслідків інфаркту. Стовідсоткової статистики не існує, але медики, як правило відзначають, що саме третій інфаркт є останнім для людини. Це пояснюється великою кількістю відмерлих тканин серця, після чого орган не може виконувати функцію насоса і щохвилини перекачувати кров.

    Крім медикаментозного відновлення, важливим фактором є реабілітація. Саме комплекс лікарських препаратів і лікувальної фізкультури, сприяють поверненню працездатності пацієнта.

Основні правила ефективної реабілітації:

 • Якщо інфаркт класифікований легкої або середньої тяжкості, приступити до легкої розминки можна вже на третю добу. Якщо напад був вкрай важкий, рекомендовано утриматися як мінімум тиждень. Першим етапом є самостійний підйом з ліжка і сидіння без сторонньої допомоги;
 • На 7-8 днів після нападу, з дозволу лікаря, можна вставати з ліжка і робити кілька кроків по палаті біля ліжка;
 • По закінченню двох тижнів, якщо стан пацієнта не погіршується, дозволяється прогулюватися по палаті по кілька разів на день;
 • Ще через кілька днів, пацієнтові дозволений вихід в коридор для розминки. З метою безпеки, для цього необхідна фізична підтримка інструктора або родича;
 • Через місяць, якщо не сталося рецидиву, а навпаки спостерігається позитивна динаміка, під наглядом лікаря дозволяється підйом і спуск по сходах, більш інтенсивні і тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Обов'язкова умова прогулянок - за півгодини до виходу і через 30 хвилин після прогулянки, зробити вимір артеріального тиску. Якщо показники не перевищують допустимих норм - тренування можна продовжувати, а навантаження поступово збільшувати.

    Особливе місце займає дієта. Відразу ж після інфаркту і назавжди, пацієнту слід відмовитися від прийому спиртних напоїв, а також забути назавжди про паління. Також, рекомендовано значно зменшити калорійність вживаних страв. Для цього буде потрібно вивчити спеціальну таблицю і схему підрахунку калорій.

    Слід максимально обмежити вживання солодощів, а точніше тортів, тістечок і цукерок фабричного виробництва. Крім надлишку жирів і підсилювачів смаку, в фабричних солодощах міститься велика кількість цукру, який сприяє ожирінню. Зайва вага значно ускладнює нормальне функціонування серця.

    Також, небажаним є вживання надто солоних, пряних і гострих соусів і спецій. Саме такі підсилювачі смаку розпалюють апетит і провокують бажання з'їсти більше, ніж належить за нормою.

    Дотримуючись медикаментозного лікування, після консультації кардіолога, дієти і поступової розминки, пацієнт зможе побороти недугу і далі вести звичний спосіб життя.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00