Загальний аналіз сечі (норма і відхилення)

    Серед різних видів лабораторних досліджень, які застосовуються для діагностування багатьох захворювань, найпоширенішим є аналіз сечі.

Види аналізів сечі

Існує кілька видів аналізу сечі. Розглянемо їх.

Так, клінічний аналіз має на увазі дослідження таких показників сечі як:

 • кислотність;
 • колір;
 • прозорість;
 • питома вага.

    Крім того, даний вид аналізу показує наявність в сечі і інших речовин, серед яких - глюкоза, білок, жовчні пігменти, гемоглобін, кетонові тіла і формені елементи крові.

    Щоб визначити в сечі рівень сечової кислоти, сечовини, креатину, креатиніну, амілази, амінокислоти і лактатдегідрогенази застосовують біохімічний аналіз. Також даний вид дослідження дозволяє визначити рівень деяких гормонів в сечі, що особливо важливо при проведенні діагностики деяких ендокринних захворювань.

    А щоб точно уявити картину в організмі, пов'язану з патологічними змінами, призначають особливі аналізи сечі або спеціальні проби (вони іменуються як проби Ничипоренко, Зимницкого і т.д.)

    Але, мабуть, найпоширенішим і звичним для нас є загальний аналіз сечі. Кожному доводилося здавати подібний аналіз (і не один раз). Зупинимося на цьому виді лабораторного дослідження докладніше.

Що таке норма і відхилення від норми в загальному аналізі сечі?

    Часто багато пацієнтів задаються питанням, отримавши результати дослідження сечі: а чи відповідають значення показників встановленим нормам? Чим небезпечні відхилення від норми і про що вони говорять? Щоб отримати відповіді на ці хвилюючі питання, розглянемо для початку, а якими взагалі повинні бути нормальні показники загального аналізу сечі. Отже, зупинимося на забарвленні сечі:

 • колір сечі, відповідний нормі, повинен бути світло жовтим (допускаються також різні відтінки цього кольору);
 • якщо забарвлення сечі - темно-жовтого кольору, то даний факт свідчить про жовчнокам'яну хворобу або про гепатит;
 • червоний колір - це сигнал про присутність в сечі еритроцитів (форментні клітини крові). Такий колір виникає внаслідок травм органів сечостатевої системи або таких захворювань як пухлина нирок або сечового міхура, сечокам'яна хвороба або гломерулонефрит.

    Варто звернути увагу, що в деяких випадках зміна кольору сечі може бути пов'язана з вживанням лікарських препаратів (наприклад, неприродний колір виникає при використанні амідопірину, антипірину, сантоніну і ін.). Крім того, не забувайте і про такі продукти як буряк і морква, що також веде до зміни кольору сечі. Тому, якщо у Вас намічається огляд гінеколога, враховуйте ці фактори.

продовжимо:

 • коричневий колір сечі є результатом не тільки використання лікарських засобів, а й може бути наслідком отруєння лізолом і фенолом;
 • зелений відтінок сечі виникає при гнійно-запальних захворюваннях в органах сечостатевої системи.

    Взагалі, в ідеалі сеча повинна бути прозорою. До речі, якщо сеча каламутна, то це свідчить про наявність в ній гною або речовин, що сприяють утворенню каменів (фосфати з уратами).

    Аналіз сечі, який відповідає нормі, має питому вагу, яка варіюється в межах від 1015 до 1025. Якщо даний показник нижче, слід здати аналізи в Києві на можливість наявності цукрового діабету у пацієнта.

    Також зверніть увагу на такі показники як кислотність сечі (норма - від 4 до 7), білок (взагалі він повинен бути відсутнім або не перевищує значення 0, 002 г / л). Різного роду бактерії повинні бути відсутніми.

    Якщо здавши аналіз сечі, у Вас виявлено відхилення від норми, то слід негайно звернутися до фахівця, щоб він призначив Вам додаткове обстеження. Адже рання діагностика допоможе уникнути багатьох небажаних хвороб.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00