Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Що робити якщо погані аналізи сечі

Що робити якщо погані аналізи сечі, фото

    Аналіз сечі є одним з основних методів лабораторної діагностики різних захворювань. Він дозволяє визначити загальний стан пацієнта і порушення в практично будь-якій області. Іноді, отримуючи результат досліджень у лікаря, можна почути, що аналіз - поганий. Але не багато хто розуміє, що саме включає в себе це поняття і що в такому випадку робити.

Основна причина -  порушення процедури збору

    Начастіше пацієнти не дотримуються всіх правил при зборі і підготовці сечі до перевірки. Саме це може стати причиною виявлення відхилень або захворювань, яких насправді немає.

    Зазвичай лікар завжди дає інструкцію стосовно правильного збору досліджуваного матеріалу і його підготовки до здачі. До подібних правил належать:

 • Перед тим, як здати аналізи, не рекомендується відвідувати лазні, сауни і т.д.
 • Перед збором сечі заборонено вживати алкоголь і велику кількість рідини
 • Здача повинна проводитися зранку, а не в середині дня
 • Перед збором сечі необхідно провести туалет зовнішніх статевих органів
 • Перша порція повинна бути випущена в унітаз
 • Занадто довге зберігання зразка може в значній мірі спотворити результат

    Подібні порушення процедури можуть стати причиною помилкового негативного результату, що спричинить некоректність подальшого лікування. Але, якщо всіх правил було дотримано, а результат виявився поганим, - отже в організмі присутні якісь збої. Саме про них і поговоримо далі.

Причини поганого аналізу сечі

 Сеча є речовиною, яка містить величезну кількість складових, здатних вказати на будь-які відхилення у функціонуванні організму. Діапазон діагностованих захворювань можна прирівняти до МРТ.

 • Колір. Норма: світло-жовтий. Потемніння можуть вказувати на токсичні ураження, ураження кровоносної системи і печінки.
 • Прозорість. Сеча повинна бути прозорою і не містити ніякого осаду. В іншому випадку це вказує на запальні процеси в нирок або сечовивідної системи.
 • Кислотність. Норма: 4-7. Перевищення даного показника свідчить про цукровий діабет, зневодненні або ацидоз. Низький рівень pH говорить про можливість розвитку ниркової недостатності, раку нирок або сечового міхура.
 • Щільність. Низький показник щільності говорить про ниркову недостатність, а високий - про цукровий діабет, зневодненні і цистит.

    Крім даних фізичних показників, існують хімічні фактори оцінки аналізу сечі в залежності від концентрації того чи іншого елемента. До них відносяться: білки, еритроцити, лейкоцити, білірубін, гемоглобін, глюкоза і кетонові тіла. Існує певна норма за всіма цими показниками, і будь-які відхилення від неї можуть бути явною ознакою якого-небудь захворювання або порушення в організмі. Що ж робити в такій ситуації?

Що робити, якщо аналіз сечі поганий?

     Найголовніше правило - не займайтеся самолікуванням. Адже таким чином ви можете тільки погіршити свій стан і довести його до критичного. Рекомендується попутно здати і аналіз крові в Києві, щоб напевно переконатися в наявності відхилень.

    Якщо ваш аналіз виявився поганим, потрібно в терміновому порядку звернутися до лікаря. Він проаналізує стан всіх показників і зможе поставити вам діагноз. Відповідно до нього буде призначено лікування. Після проходження курсу аналіз слід повторити. Якщо знову виявляються які-небудь порушення, лікування відновлюється.

    Варто пам'ятати, що необхідно здавати сечу не менше, ніж раз на півроку. Це дозволить вчасно виявити порушення і усунути їх. Адже будь-які збої  сечовидільної системи можуть викликати чоловіче безпліддя і різні захворювання у жінок.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00