Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Видалення апендициту в Києві

Апендицит - запальний процес в апендиксі, червоподібному відростку сліпої кишки довжиною 5-15 см та перетином до 3-4 см. Захворювання смертельно небезпечне, оскільки може призвести до розриву апендикса, попадання гною в черевну порожнину та розвитку сепсису. При гострих симптомах хвороби потрібне невідкладне хірургічне втручання - видалення апендициту або апендектомія.

Ціни на видалення апендициту

Консультація хірурга 850 ₴ записатися
Апендектомія 14000 ₴ записатися
Лапароскопічна аппендектомія 24000 ₴ записатися
1 ліжко-день перебування в палаті Комфорт 3000 ₴ записатися
Показати все Сховати

Симптоми апендициту

Запалення апендикса можна розпізнати за характерною симптоматикою:

  • Раптовий гострий біль у місці розташування червоподібного відростка, що посилюється, якщо різко прибрати руку після натискання (симптом Щеткіна-Блюмберга). У більшості випадків апендикс локалізований посередині між пупком і правою здухвинною кісткою. Але може бути вище, під правим ребром ближче до печінки, або нижче, тоді апендицит можна сплутати із запаленням по-жіночому або захворюванням сечового міхура у чоловіків. Якщо відросток розташований за сліпою кишкою, біль віддає у поперек, пах, ногу. При локалізації спереду біль ближче до центру живота, в районі пупка, іррадіює в область шлунка (під ложечкою).
  • Нудота, блювання, сухість у роті, відсутність апетиту.
  • Порушення випорожнень (запор, діарея), часті позиви до дефекації.
  • Посилене газоутворення в кишківнику, болісне здуття.
  • Підвищена температура тіла до 39 ° С, озноб, слабкість, тахікардія.

Самостійне приймання знеболювальних, антибіотиків може спотворити клінічну картину та ускладнити діагностику. Категорично заборонено гріти хворе місце. За наявності симптомів запалення апендикса необхідно звернутися до лікаря. Зволікання з видаленням апендициту може спричинити ускладнення (перитоніт, сепсис) і навіть спричинити смерть.

Стадії розвитку апендициту

Гостра форма апендициту проявляється раптово. Перебіг хвороби можна поділити на кілька стадій:

  • 1 стадія (катаральна): апендикс запалюється, стає набряклим, щільним. Пацієнт відчуває тяжкий біль у ділянці пупка, нудоту, здуття живота, позиви до дефекації. Через кілька годин больовий епіцентр зміщується вправо, в здухвинну зону з іррадіацією в органи малого таза.
  • 2 стадія (гнійна): тканини червоподібного відростка починають руйнуватися, біль стає сильнішим, хворого лихоманить, підвищується температура тіла.
  • 3 стадія (флегмонозний апендицит): в апендиксі накопичується гній, внаслідок вираженого набряку відросток збільшується в розмірах. Запальний процес супроводжується блювотою та нудотою, розладом випорожнення та сильною лихоманкою. Ця стадія вимагає термінового хірургічного втручання – видалення апендициту. Зволікання може призвести до ускладнень і навіть може коштувати пацієнтові життя.
  • 4 стадія (розрив апендикса): це серйозне ускладнення, коли інфекція потрапляє у черевну порожнину (перитоніт) – необхідна невідкладна операція з видалення апендициту.

Види апендектомії

Видалення апендициту може бути екстреним або плановим залежно від стадії хвороби. Операцію роблять декількома методами:

  • Традиційна або відкрита апендектомія – маніпуляції проводяться під загальною анестезією через розріз довжиною до 5 см у здухвинній ділянці праворуч.
  • Лапароскопічна апендектомія - видалення апендициту через невеликі проколи в черевній порожнині. В отвори вводиться лапароскоп з відеокамерою та джерелом світла (збільшене зображення оперованого органу виводиться на екран) та хірургічні інструменти. Втручання відбувається під місцевою чи загальною анестезією. Крім косметичного ефекту, видалення апендициту методом лапароскопії має інші переваги: ​​низька травматичність і крововтрата, швидке відновлення, мінімум післяопераційних ускладнень.
  • Інші малотравматичні методи: трансвагінальне (через прокол у піхву) або трансгастральне (через шлунок) видалення апендициту.

На вибір методу апендектомії впливає:

  • Нетипове становище відростка (примикання до тонкого кишківника чи нирки).
  • Наявність ускладнень: при пізньому обігу, наявності ознак перитоніту, тифліту протипоказана лапароскопія.
  • Супутні патології. Наприклад, при цукровому діабеті рекомендовано лапароскопічне видалення апендициту, оскільки при відкритому методі є велика ймовірність інфікування.
  • Тривалість операції з видалення апендициту – від 30 хвилин до півтори години, залежно від методу, стадії захворювання та тяжкості стану пацієнта.

Діагностика апендициту

За наявності характерної симптоматики необхідно негайно звернутися до хірурга - можливо, знадобиться термінове видалення апендициту. Жінкам також необхідний огляд гінеколога з огляду на схожість симптомів з проявами патологій репродуктивних органів. Діагностичні заходи включають:

  • Огляд хірурга: збирання скарг та анамнезу, пальпація черевної порожнини.
  • Лабораторні методи дослідження: загальноклінічний аналіз крові та сечі. При апендициті у крові підвищений рівень лейкоцитів, а в сечі високий вміст білка.
  • УЗД органів черевної порожнини, гінекологічне УЗД вагінальним датчиком (для виключення патологій жіночих репродуктивних органів). Потовщена стінка апендикса і його збільшений діаметр дозволяють діагностувати запалення та призначити видалення апендициту.
  • МРТ, КТ дають об'ємне пошарове 3D-зображення органу на моніторі. При необхідності для кращої візуалізації використовується контрастна речовина.

При підтвердженні діагнозу пацієнту призначається видалення апендициту.

Лікарі-хірурги

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Причини виникнення апендициту

Основною причиною розвитку апендициту є порушення просування вмісту червоподібного відростка, обструкція його просвіту. Як наслідок – застійні явища, зростання та розмноження патогенної мікрофлори (кишкова паличка, стрептококи, стафілококи, ентерококи, анаеробні мікроорганізми). Факторами, що провокують закорковування, виступають:

  • Калові камені (копроліти), частки неперетравленої їжі.
  • Глистяні інвазії.
  • Сторонні тіла.
  • Вузлики в слизовій оболонці кишківника - лімфоїдна гіпертрофія.
  • Новоутворення.
  • Травми, запальні захворювання органів черевної порожнини.
  • Анатомічні особливості: підвищена рухливість, звуження просвіту, деформація та перегин відростка.

Серед можливих причин апендициту називають судинні патології, що ведуть до порушення кровообігу у сліпій кишці, ендокринні, нейрогенні патології, а також наявність в організмі вогнища інфекції, особливо на тлі загального імунодефіциту.

Підготовка до видалення апендициту

Після підтвердження діагнозу (хворий заздалегідь здав аналізи, пройшов УЗД або інші інструментальні методи діагностики), необхідно терміново приступати до хірургічного лікування. Підготовка до видалення апендициту проводиться максимально оперативно та включає:

  • Вибір методики апендектомії: хірург порекомендує відкриту операцію або лапароскопію.
  • Консультацію анестезіолога. Лікар оцінює стан дихальної функції та серцево-судинної системи, призначає оптимальний варіант наркозу.
  • Очищення кишківника (клізму), постановку катетера для виведення сечі.
  • Передопераційні маніпуляції: гоління, обробка зони втручання дезінфекційними засобами.

Після всіх підготовчих заходів хірург проводить видалення апендициту, тривалість операції від 40 хвилин до 1 години.

Реабілітація після операції

Терміни реабілітації після видалення апендициту залежить від обраного методу втручання. Після лапароскопічної апендектомії вже на другу добу пацієнта виписують додому, через тиждень потрібно буде прийти на контрольний огляд до хірурга. Якщо операція порожнинна (відкрита), стаціонарне лікування може тривати 7-10 днів – до зняття швів.

Післяопераційне відновлення включає такі заходи:

  • Приймання знеболювальних препаратів, антибіотиків (з метою запобігання занесенню інфекції).
  • При гнійних стадіях апендициту - встановлення дренажу з метою введення антибактеріальних препаратів і контролю виділень з черевної порожнини. Якщо рідина, що відходить трубкою, прозора, температура тіла в нормі, дренаж знімають (зазвичай через 1-3 дні після видалення апендициту).
  • У перший день після видалення апендициту можна тільки пити, потім протягом тижня рекомендується щадна дієта, напіврідка їжа.
  • Обмеження фізичної активності (біг, підйом ваги), відмова від відвідування сауни, басейну, пляжу – протягом 2-3 місяців після видалення апендициту.

Переваги видалення апендициту у МЦ Омега-Київ

Операцію з видалення апендициту можна зробити у хірургічному відділенні медичного центру Омега-Київ за адресою: вул. М. Максимовича, 10 (м. Васильківська). Апендектомія проводиться в умовах стаціонару, післяопераційна реабілітація проходить у комфортних палатах клініки.

У нашому медцентрі працюють висококваліфіковані хірурги, анестезіологи з великим досвідом. Лікарі проводять операції будь-якої складності як порожнинні, так і малотравматичні лапароскопічні. Тут же в клініці Омега-Київ перед видаленням апендициту можна пройти все необхідне обстеження і суміжних фахівців (гінеколог, уролог). Попередній запис ведеться за тел. 044 333 4333 або 0800753357, через форму на сайті або зручний месенджер.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.9 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Шепетько-Домбровський Олексій Георгійович

Лікар-хірург вищої категорії, проктолог, кандидат медичних наук, PhD

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами