Синдром медіопателлярної складки
Больовий синдром в коліні, хрускіт при згинанні, наявність набряків - симптоми досить багатьох патологій колінного суглоба. У їх числі - синдром медіопателлярної складки, який нерідко пізно діагностують. Складки синовіальної оболонки коліна - це нормальні утворення, які можна зустріти у 50% людей. Сучасна медицина описує їх як рудименти, начебто апендикс, які виділяють змазку для коліна.
Медіопателлярна складка в силу свого розташування схильна до найбільшого ризика при травмуванні коліна, нарівні з:
- Жировим тілом.
- Меніском.
- Надколенником.
При систематичному негативному впливі, в структурі складки проходять зміни - розростається фіброзна тканина, йде розволокнення - в результаті складка втрачає еластичність і стає перешкодою при рухах коліна. Найбільш часто синдром медіапателлярной складки діагностується у спортсменів і людей, що піддаються надмірному фізичному навантаженню. Причини патології можуть бути різні, одна з них вроджена особливість будови, що провокує защемлення синовіальної оболонки.
Як проявляється хвороба - симптоматика
Найбільш часто пацієнти скаржаться на больовий синдром спереду коліна. Також відчувається біль в проекції складки, в області медіального виростка, поруч з надколінником. Може відчуватись:
- Біль при згинанні.
- Біль при навантаженні.
- Болючі клацання.
Хрускіт при розгинанні коліна також може говорити про присутність защемлення щільної складки. Синдром медіопателлярной складки дуже небезпечна патологія, складність в тому, що її не просто діагностувати. В результаті і лікування може не давати позитивного ефекту - адже проблема не вирішується. Коли магнітно-резонансна терапія і рентгенівське обстеження не дають точний результат, симптоматика не чітка, особливо, при наявності супутніх патологій, наприклад, травми меніска або розриву зв'язок, найбільш оптимальним способом діагностування та терапії є артроскопія, яка в клініці "Омега-Київ" застосовується щодня.
Лікування синдрому в Україні
Лікування підбирається в індивідуальному порядку. Першим етапом лікування, коли виявлений синдром медіопателлярной складки, є консервативна терапія.
З методів, що застосовуються для консервативної терапії, можна виділити ЛФК, внутрішньосуглобову терапію озон-кисневою сумішшю, прийом НПЗЗ, ФТЛ. Якщо безопераційна терапія не дає позитивного ефекту, проводиться хірургічна операція - артроскопія.
Лікарі отропедії