×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ендопротезування колінного суглобу


    Ендопротезування колінного суглоба - це операція  по заміні поверхонь колінного суглоба, що труться на штучні. Основна мета операції - купірування больового синдрому і відновлення опорної функції. Заміна може виконуватися як частково, так і повністю. Артропластику (ендопротезування коліна) виконують компонентами з металу і пластика. Пацієнт завжди сам вирішує коли оперувати  суглоб, який зносився, головним критерієм є больовий синдром.

Ендопротезування колінного суглоба необхідно робити в наступних випадках:

  1. Артрози коліна різної етіології.
  2. Асептичний некроз гомілки і стегна.
  3. Аутоімунні процеси, з ураженням хрящової тканини.
  4. Посттравматичні ускладнення і дефекти кісткової тканини.

    У таких випадках ендопротезування колінного суглоба може бути єдиним варіантом відновлення функції ходьби. Серед усіх причин найчастіше проблему з колінним суглобом викликає артроз, який тягне за собою функціональні порушення, больовий синдром і деформації.

Ендопротезування колінного суглобу

Які бувають види ендопротезування коліна

    У медицині виділяються кілька видів заміни суглоба. Тотальне ендопротезування колінного суглоба має на увазі заміну всіх поверхонь. Одномищелковое ендопротезування колінного суглоба це артропластика тільки одного мищелка. У цьому випадку друга половина суглоба здорова. Ендопротезування колінного суглоба можна виконувати зі збереженням хрестоподібних зв'язок і без збереження. Одним з видів імплантатів для артропластики є тибіальний компонент з ротаційною платформою. Кваліфікований лікар визначає, який спосіб буде застосовуватися, тільки після повного обстеження пацієнта. Призначають лабораторні дослідження і рентгенографію, завдяки якій можна побачити ступінь ураження колінного суглоба. Після цього підбирають підходящу модель і призначають день, коли проведуть ендопротезування колінного суглоба.
    Після реабілітації пацієнти можуть вести активний спосіб життя, навіть займатися легким спортом, забувши про біль. Незважаючи на всі позитивні моменти, існує ряд протипоказань.

Які можуть бути ризики

    Артропластика - операція, яка передбачає наявність певних ризиків.

Заміна колінного суглоба не проводиться, коли діагностовано:

  1. Туберкульоз.
  2. Остеомієліт або інфекції м'яких тканин.
  3. Запалення, які викликані як специфічною, так і неспецифічною флорою.
  4. Кістковий анкілоз з атрофією м'язів і сухожиль.

    Будь-яке з перерахованих вище протипоказань може діагностувати тільки кваліфікований лікар. Ендопротезування колінного суглоба проводять лише після того, як виключать всі загрози.

    Ендопротезування колінного суглоба в Україні (Київ) проводиться більше 30-ти років. Ціна послуги доступна, вартість можна уточнити на сайті клініки. У разі інфікування і нестабільності імпланта, після операції ендопротезування проводять заміну компонентів суглоба на новий. Ця операція називається ревізійне ендопротезування колінного суглоба. Ціна ревізії може бути менше, ніж заміна всього ендопротезів.

    Медицина весь час розвивається, з кожним днем ​​поліпшується її якість. Це дає можливість обійтися без негативних наслідків після оперативного лікування коліна.

Період після операції - реабілітація

    Реабілітаційний період після операції із заміни колінного суглоба правильно назвати дуже відповідальним і складним моментом. Дуже важливо, щоб ендопротез прижився і зберіг свою цілісність. Для цього лікар-реабілітолог вчить пацієнта правильно вставати з ліжка, сідати, ходити і т.д.

    Після того, як була проведена заміна суглоба, через добу вже можна сідати і акуратно опускати нижні кінцівки вниз. Навантаження на оперовану кінцівку потрібно давати поступово, щоб адаптувалися м'язи і ушиті під час операції м'які тканини. Важливо запам'ятати, що для профілактики тромбозів, в післяопераційному періоді, до повної мобілізації пацієнта, ноги повинні бути забинтовані еластичним бинтом, або повинні бути надіті компресійні панчохи, які можна купити в аптеці або ортопедичному салоні.

    Важливою умовою реабілітації, після того, як було проведено ендопротезування колінного суглоба, є проведення лікувальної гімнастики. Але в усьому має бути міра, так як можна перестаратися і нашкодити коліну. Найважливіший етап - відновлення м'язового тонусу і повноцінного функціонування опорно-рухового апарату. Розробляти суглоби не складно. Для цього є спеціальні комплекси вправ, які розробляє для кожного пацієнта фахівець з ЛФК. Фізкультура і спорт не протипоказані пацієнтам після артропластики коліна. Але, через те, що суглоб штучний, слід уникати тих активних видів спорту, які передбачають надмірне навантаження на оперовану кінцівку.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Ендопротезування колінного суглобу

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00