×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Сучасний остеосинтез – малоінвазивні операції


    Остеосинтез в перекладі з грецької - це з'єднання кісток. Завдання хірурга-травматолога: відновити анатомію кістки і зафіксувати уламки до зрощення. Часто, при травмуванні кісткової тканини пошкоджується не тільки кістка, а й м'які тканини, які її оточують і живлять судинами, тому дуже важливо відновити їх якомога швидше. Метою терапії зламаної кістки є її зрощення. Коли проводиться лікування переломів кісток, лікар враховує безліч факторів, які стосуються різновиду (закритий чи відкритий), типу (багатоуламковий, гвинтоподібний, компресійний), місця, де локалізован (великогомілковий, стегновий, плечовий або інший сегмент) перелом, а також враховується час, який пройшов з моменту отримання травми. Остеосинтез виконує досвідчений лікар-ортопед-травматолог.

    Остеосинтез - це операція, яка виконується виключно в операційній, при наявності медобладнання, стерильного інструментарію, і професійної операційної бригади з анестезіологічним забезпеченням.

    Практикується 2 види лікування переломів - оперативний і консервативний. Остеосинтез відноситься до оперативного. Суть операції полягає в створенні умов для відновлення цілісності кістки і тканин, а також відновлення працездатності органу (гомілки, стегна, передпліччя, надколінка або іншої анатомічної області). Консервативна методика - лікування без операції, лікар закрито вправляє кістковий уламок і знерухомлює кістку за допомогою пов'язок.

Остеосинтез і його види

    Виконуючи остеосинтез великогомілкової кістки, променевої кістки, шийки стегна, стегнової кістки, плечової кістки або іншої області застосовують різні фіксатори. Одні ставлять на поверхню кістки, інші у внутрішню частину, треті фіксують комбіновано - ця процедура називається занурений остеосинтез. Внутрішня фіксація характеризується тим, що імпланти залишаються всередині організму.

    Занурений остеосинтез або фіксація всередині виконується:

  •     пластиною;
  •     штифтом (стрижнем);
  •     гвинтом;
  •     спицею і ін.

    Залежно від місця, де розташований імплант, занурений остеосинтез можна розділити на накістковий - на кістці - пластиною, або внутрішньокістковий, інтрамедулярний - штифтом, цвяхами. Може також застосовуватися стрижень. Залежно від доступу до місця перелому, в ході оперативного втручання остеосинтез буває закритого типу, позавогнищевий і відкритого типу.

    В наші дні практикують малоінвазивний вид лікування - це коли установка фіксатора відбувається з міні-розрізу або проколів шкірних покривів. Фіксація, може бути і зовнішньої, виконується із застосуванням апаратів зовнішньої фіксації. За кількістю остеосинтез може бути первинний або повторний, називається ця процедура реостеосінтез.

Стабільність при остеосинтезі

    Стабільність фіксації пластиною або іншим фіксатором, може бути відносною або абсолютною. Тільки досвідчений лікар може точно зрозуміти, коли потрібно і як правильно застосовувати ту чи іншу схему фіксації. Абсолютна стабільність передбачає цілковиту відсутність рухів між кісткових уламків в області перелому. У таких випадках кістка зростається, а периостальна кісткова мозоль мінімальна.

    Відносна стабільність досягається шляхом застосування різних кісткових фіксаторів (стрижнем, пластиною і ін.), Причому в зоні перелому допустимі слабкі мікрорухи, які не призводять до утворення болю, не перешкоджають, а стимулюють зрощення, кісток. Зсув виключається, але утворюється кістковий мозоль.

    Коли буде проведено видалення металу після операції, вирішує лікуючий лікар. Видалення пластини після остеосинтезу повинні проводити бажано ті ж лікарі, які їх імплантували. Крім якісної терапії дуже важливо правильно встановити діагноз. Від вірного діагностування залежить і подальша терапія пацієнта, отже, і його якість життя. Тому таких пацієнтів в ідеалі повинен обстежити грамотний травматолог.

    Для діагностування переломів кісток застосовуються способи клінічного та інструментального обстеження. Тільки після проведення клінічного огляду, рентгенографії, КТ, МРТ діагностики можливі постановка вірного діагнозу і призначення ефективного лікування. Операційна медичного центру «Омега-Київ» обладнана найкращим ендоскопічним обладнанням та рентгенівським 3D навігатором, який дозволяє виконувати остеосинтез малоінвазивно, без шрамів і крововтрати. Сучасні технології, накопичені світовим досвідом на сьогоднішній день допомагають пацієнтам з неймовірно складними переломами. Лікарі ставлять на ноги навіть, здавалося б, безнадійних хворих.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Сучасний остеосинтез – малоінвазивні операції

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00