Остеосинтез ключиці при переломах, показання та методи


    Операція остеосинтез ключиці виконується при переломах, які супроводжуються зміщенням уламків, здавленням судинно-нервового пучка, і при загрозі травмування шкірних покривів, судин і нервів, особливо, коли відламок і його фрагменти розташовуються перпендикулярно. Остеосинтез ключиці також виконується, коли діагностовано несправжні суглоби.

Для остеосинтезу використовують такі фіксатори:

  1.     Металевий штифт.
  2.     Спиці і дріт.
  3.     Пластина і гвинти.

    Безліч неправильно зрощених переломів ключиці зі зміщенням не призводять до порушення функції плечового поясу, і єдиним негативним наслідком може бути деформація, яка проявляється візуально, тобто косметичний дефект. Пацієнт приймає рішення оперувати ключицю після того, як лікар проінформує його про ступінь зміщення і ймовірність порушення функції, разом з лікарем вибирає метод фіксації.

Підготовчий етап і протипоказання

    В ідеалі остеосинтез перелому ключиці проводять в ургентному порядку, а в деяких випадках і зовсім екстрено. Це відноситься до пацієнтів, у яких явні симптоми пошкодження судинно-нервового пучка. Залежно від обставин, наприклад, коли пацієнт за кордоном, остеосинтез ключиці, ціна якого в Україні доступна, можна проводити протягом 2 тижнів. У таких випадках пацієнту накладають восьмиподібну пов'язку (кільця Дельбе), яку він носить до операції.

Операцію можна проводити, тільки якщо в області перелому немає:

  •     запалених саден;
  •     висипань і гнійників;
  •     не загоєних ран.

    До загальних протипоказань відносяться висока температура, декомпенсований діабет, проблеми з кров'ю, деякі хронічні патології. Більшість операцій при переломах ключиці проводять під загальним наркозом, тому в підготовчому етапі пацієнта обстежує анестезіолог.

Суть операції і реабілітація

    Найчастіше виконують внутрішньокістковий остеосинтез ключиці, проводять його під провідниковою або комбінованою анестезією. Відламки оголюють через розріз шкірних покривів в області ключиці, довжиною приблизно 2 см. Дистальний уламок піднімають так, щоб була можливість розсверлити в ньому канал і встановити стрижень. Після репозиції цей же стрижень вводять в проксимальний уламок, просуваючи його через додатковий доступ близько 1 см. Остеосинтез ключиці пластиною проводиться вкрай рідко, при фрагментованих переломах. Перелом акроміального кінця ключиці можна синтезувати спицями та дротом через акроміальний відросток  кістки лопатки.

    Післяопераційне лікування передбачає іммобілізацію хустковою пов'язкою 10-15 днів і обмеження навантаження 1 1,5 місяця. Лікувальну фізкультуру і функціональне лікування починають через 3 дні після операції.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Оля 13.11.2018, 19:19
С моей проблемой, а именно ключицей, после перелома (авария), работали два врача ортопед и хирург, естественно и девочки медсёстры - спасибо. Я уже полностью восстановилась.ДА да да, повязки на полтора месяца, медикаменты, все очень сложно для меня было, но все же работа специалистов меня полностью восстановила, рукой могу двигать без боли и прочих дискомфортных ощущений.
Переваги: Помогли
Недоліки: нет
Відповісти +1
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00