Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Оперативне лікування парапроктиту в Києві

Парапроктит – найпоширеніша проктологічна патологія. Являє собою запалення та нагноєння жирової клітковини, розташованої навколо прямої кишки. Хвороба протікає у гострій формі або переходить у хронічну, з утворенням параректальних нориць – тонких каналів, що з'єднують задній прохід з отвором на шкірі.

Ціни на оперативне лікування парапроктиту

Консультація проктолога 850 ₴ записатися
Електроексцизія поліпа прямої кишки до 1,5 см (1 поліп) 2000 ₴ записатися
Видалення фіброзного поліпа анального каналу радіохвильовим методом 2500 ₴ записатися
Латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів (за 1 кільце) 3700 ₴ записатися
Показати все Сховати

Єдиним ефективним лікуванням парапроктиту є оперативне втручання – розтин нариву та хірургічне видалення уражених тканин. Поряд із традиційною хірургією, парапроктит лікують шляхом малоінвазивних операцій, у тому числі лазерних.

Парапроктит: показання до операції

Як гострий, так і хронічний парапроктит лікують шляхом операції. Консервативні методи не є ефективними, медикаменти призначаються лише в комплексі з хірургічним лікуванням як додаткові засоби.

Без своєчасної операції гострий парапроктит (підшкірний, ішіоректальний та інші форми) швидко прогресує, гнійне запалення може перейти на органи малого тазу, черевної порожнини. Згодом розвивається некроз, який супроводжується інтоксикацією та сепсисом. У випадку, коли відбувся самостійний розтин гнійника при парапроктиті, теж потрібна операція. У ході втручання видаляються всі ходи нориці та її внутрішній отвір. Якщо цього не зробити, захворювання хронізується та загрожує ускладненнями, включаючи нетримання калу, деформацію прямої кишки та навіть переродження у рак.

Враховуючи, що парапроктит передбачає лише хірургічне лікування, не намагайтеся лікуватися вдома самостійно. Звертайтеся до проктолога при наступних симптомах:

  • часті позиви до випорожнення кишківника, біль, що посилюється у момент дефекації;
  • наявність припухлості, гіперемії, різкого болю у зоні ануса;
  • утворення нориці: поява ранки (отвори нориці) на шкірі поруч із заднім проходом, виділення з рани гною, сукровиці, що викликають подразнення та свербіж;
  • ознаки інтоксикації (при гострому гнійному парапроктиті): підвищена температура тіла, астенія, головний біль, поганий сон, зниження працездатності.

Лікарі-проктологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Протипоказання

При гострому перебігу хвороби операція з видалення парапроктиту практично немає протипоказань. Втручання може бути відкладено лише у разі тяжкого загального стану пацієнта.

Якщо у хворого хронічний парапроктит, операція не проводиться при:

  • поганому згортанні крові;
  • вагітності;
  • наявності гострої інфекції в організмі;
  • хронічних загостреннях (цукровий діабет у стадії декомпенсації), системних захворюваннях.

Операції при парапроктиті

У сучасній проктології оперативні втручання при парапроктиті виконуються кількома способами:

  • Традиційний хірургічний – висічення абсцесу та/або нориці скальпелем. Попри ефективність, метод травматичний, проходить із пошкодженням навколишніх тканин та втратою крові.
  • Лікування за допомогою лазерних технологій. Осередок патології (гнійник, свищ) видаляється без розрізів і крововтрат шляхом випарювання, внаслідок локального нагрівання лазером. Водночас відбувається знищення патогенів – збудників інфекції. На місці втручання залишається невеликий еластичний рубець.
  • Радіохвильовий на апараті Сургітрон – замість скальпеля проктолог використовує радіоніж. Лікування засноване на дії високочастотних радіохвиль, внаслідок чого відбувається розтин та коагуляція тканин без втрат крові. Малоінвазивний метод, але підходить не для всіх форм парапроктиту.

Лікувати парапроктит малоінвазивними методами виходить дорожче за ціною, ніж традиційна хірургічна операція. Серед незаперечних переваг лазера та радіохвилі – мала травматичність, швидке відновлення та низький відсоток ускладнень.

Підготовка до видалення парапроктиту

Пацієнту необхідно пройти передопераційне обстеження:

  • Візуальний огляд проктолога з пальпацією прямої кишки.
  • Інструментальну діагностику: аноскопію, ректороманоскопію.
  • При хронічному парапроктиті – зондування нориці. Процедура дозволяє визначити локалізацію та напрямок норицевого ходу.
  • Здати аналіз крові та сечі.

2-3 дні напередодні втручання рекомендовано дієтичне, легке харчування. У день операції необхідно очистити кишківник за допомогою клізми, провести гігієну промежини.

Як відбувається операція

При гнійному парапроктиті (гострому або хронічному у стадії загострення) класичну операцію рекомендують проводити у два етапи:

  • Розтин абсцесу, дренування гною та очищення гнійних порожнин. Після хірургії проводяться перев'язки та призначається курс антибіотиків.
  • Після загоєння тканин (1-1,5 місяця) – висічення норицевого ходу і подальше ушивання свища – для уникнення рецидивів.

Можливе й одноетапне хірургічне втручання, коли відразу після розтину та дренування гнійного мішка проводиться видалення ділянки уражених тканин. Такий хід операції з розкриття парапроктиту показаний не завжди, рішення приймає лікар залежно від клінічної картини. Знеболення – епідуральна чи сакральна анестезія, у деяких випадках – загальний наркоз.

Більш сучасне, малоінвазивне, безкровне втручання – лазерна коагуляція хронічного параректального нориці – проводиться так:

  • Просвіт нориці очищається від епітелію та гною спеціальними інструментами.
  • У очищений норицевий хід у напрямку поверхні шкіри до просвіту кишки вводиться лазерне волокно.
  • У процесі вилучення з нориці лазерного волокна, на його кінець подається короткочасне лазерне випромінювання.
  • Під впливом дозованої енергії лазера відбувається поступове запаювання норицевого ходу та коагуляція прилеглих капілярів – без опіків, оскільки здорові тканини не залучені. Паралельно знищується патогенна мікрофлора.
  • У міру загоєння та регенерації нориця заростає сполучною тканиною.

Втручання проводиться амбулаторно під місцевою чи епідуральною анестезією. Термін госпіталізації максимум 1-2 дні.

Післяопераційний період

Після традиційного хірургічного лікування парапроктиту реабілітація триває до 1,5 місяців. Госпіталізація триває до 7 днів, протягом яких необхідно робити перев'язування. У післяопераційному періоді показано дієту, знеболювальні засоби, антибіотики.

Після лазерного лікування парапроктиту відновлення настає в середньому за тиждень. Щоб одужання проходило швидше, рекомендується дотримуватись ретельної гігієни, дієти, використовувати загоювальні ректальні свічки та мазі.

Можливі післяопераційні ускладнення

Стандартна хірургічна операція з видалення гнійного парапроктиту може мати ускладнення:

  • Утворення рубців, що звужують анальний канал та ускладнюють дефекацію.
  • Інфікування сусідніх тканин та порожнин, поширення запального процесу.
  • Нагноєння накладених швів.
  • Розвиток нетримання анального сфінктера: якщо під час операції було пошкоджено м'язи сфінктерів.

Лазерне лікування парапроктиту дозволяє суттєво знизити ймовірність післяопераційних ускладнень. Такі втручання проводяться без крововтрат, травмування слизових оболонок і параректальної клітковини, з максимальним збереженням функції м'яза, що стискає задній прохід.

Переваги звернення до клініки Омега-Київ

У відділенні оперативних втручань медичного центру Омега-Київ пропонують лікування хронічного парапроктиту малоінвазивними методами. Операції з видалення параректальної нориці лазером проводять лікарі вищої категорії, проктологи, хірурги з досвідом роботи понад 19 років. Лікування проходить з мінімальним ризиком ускладнень і позбавляє проблеми раз і назавжди.

Записатися на прийом до лікаря проктолога можна за телефоном кол-центру 0443334333, 0800753357 (безкоштовно з мобільного), через форму запису на сайті або зручний месенджер. Лазерна операція з видалення параректальної нориці (хронічний парапроктит) коштує від 19500 грн, ціна не включає анестезію та перебування у стаціонарі.

Поширені питання

Скільки лежать у лікарні після операції парапроктиту?

Після класичної хірургії парапроктиту у стаціонарі перебувають у середньому 2-3 дні. У цей період необхідно робити перев'язки та приймати антибіотики. Лазерна операція найчастіше не передбачає перебування у стаціонарі, того ж дня відпускають додому.

Як довго гоїться рана після операції парапроктиту?

Реабілітація після традиційної хірургічної операції парапроктиту займає до 1,5 місяців, після лікування лазером – 7-8 днів.

Що буде, якщо не оперувати парапроктит?

Без оперативного втручання парапроктит несе серйозну загрозу здоров'ю та навіть життю пацієнта. Гнійна інфекція може поширитися на сусідні тканини та органи, викликати некроз та зараження крові. Навіть якщо гнійник прорвався самостійно, це не веде до самолікування. На місці нариву утворюються нориці, які періодично запалюються (хронічний парапроктит).

Які ускладнення можуть бути після парапроктиту?

Серед ускладнень хронічного парапроктиту – нетримання калу, деформація прямої кишки, переродження на рак.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.5 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Счастний Володимир Михайлович

Лікар-хірург вищої категорії, флеболог, проктолог, спеціаліст з баріатричної хірургії

Список літератури

  1. Патология аноректальной зоны у детей и хронический запор – Ю.В. Белоусов, д.м.н., профессор, заведующий кафедрой педиатрической гастроэнтерологии и нутрициологии Харьковской медицинской академии последипломного образования, Здоров'я України.
  2. Сучасні методи лікування складних нориць прямої кишки – В.В. ГРУБНИК, С.П. ДЕГТЯРЕНКО, Одеський державний медичний університет, Одеська обласна клінічна лікарня, УДК.8: 616.351-007.253.08944
  3. Чому не можна зловживати кавою і туалетним папером – лікар-проктолог, уролог Андрій Кондратенко, 20 червня 2022
  4. ВПЛИВ ЗАХВОРЮВАННЯ НА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ПАЦІЄНТІВ З ЕКСТРАСФІНКТЕРНИМИ ТА ТРАНССФІНКТЕРНИМИ ПАРАРЕКТАЛЬНИМИ НОРИЦЯМИ – Том 19 № 1 (2019): Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії / КЛІНІЧНА ТА ПРОФІЛАКТИЧНА МЕДИЦИНА

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами