Трихомоніаз

   

    Трихомоніаз - паразитарне захворювання, що передається статевим шляхом. Провокують його виникнення бактерії трихомонади, що вражають сечостатеві органи чоловіків і жінок. Передається захворювання при статевому контакті від інфікованої людини. Так як збудник інфекції деякий час може існувати у вологому середовищі, можлива також і передача побутовим шляхом, через рушники або мочалки, однак, такий спосіб зараження зустрічається вкрай рідко. Інкубаційний період протікає по-різному, і становить від 4-5 і до 40 днів.

Збудник інфекції

    Таку хворобу як трихомоніаз провокують найпростіші мікроорганізми, які завдяки наявності джгутиків і самостійного існування поза живим організмом, здатні пересуватися. За своєю будовою вони схожі на звичайні клітини, з яких складається цілісний організм. Відмінність полягає в тому, що найпростіші, незважаючи на всю простоту своєї будови, існують як окремий організм.
Трихомонади живуть в нижніх сечостатевих шляхах, а саме, таких як:

 • сечовипускальний канал;
 • передміхурова залоза;
 • піхва.

    Цей вид мікроорганізмів виявляє значну активність, викликає дискомфорт, а також провокує виникнення запальних процесів. Це дуже поширене захворювання, яке передається переважно статевим шляхом при незахищеному статевому контакті. Існує також контактно-побутовий спосіб передачі інфекції при здійсненні гігієнічних процедур з використанням загальної мочалки або рушника. Варто пам'ятати, що побутової спосіб передачі інфекції зустрічається рідко, так як мікроби живуть поза організмом протягом 10-15 хвилин.

инфекция трихомониаз– фото

 Причини

    Сечостатевий трихомоніаз виникає через інфікування під час статевого контакту і являє собою інфекційну хворобу, що передається статевим шляхом і поєднується в деяких випадках з гонококами, уреаплазмами, хламідіями і кандидами. Зараження відбувається при статевому контакті, а ректальні і урогенітальні контакти тільки в деяких випадках провокують інфікування, так як вагінальні трихомонади не виживають в прямій кишці і ротовій порожнині.

    Позастатеве інфікування зустрічається дуже рідко і відбувається це в основному у дівчаток. Воно можливе через те, що в частинках слизу або гною паразити деякий час залишаються життєздатними. Непряме зараження через забруднені предмети гігієни, медичні інструменти або постільну білизну відбувається в тих же умовах, що і інфікування гонореєю.

    Бувають також випадки інфікування новонароджених під час пологів. При цьому, у дівчаток в основному спостерігається цервіцит, вульвавагініт, інфекції сечостатевих шляхів, які виліковуються самостійно.

    Існують також сприятливі фактори поширення хвороботворних бактерій і паразитів. До таких факторів, що сприяють зниженню кислотності в піхві і швидкому поширенню паразитів при інфікуванні відносяться такі як:

 • часті випадкові статеві зв'язки;
 • недотримання основних правил гігієни;
 • вагітність;
 • менструальний цикл.

    В такому випадку, захисні сили організму слабшають і створюються сприятливі умови для розвитку і поширення бактерій, в тому числі і трихомонад. Потрапивши на слизову піхви, трихомонади виділяють певні речовини, які дозволяють міцно прикріплятися до її стінок. Крім того, бактерії мають властивість виробляти спеціальні ферменти, що розщеплюють клітини слизової оболонки піхви.
Вірогідність зараження при статевому контакті дуже висока і частота виявлення паразитів у джерелах зараження наближається до 100%. У жінок інфекцію виявити набагато простіше, ніж у чоловіків.

Ознаки трихомоніазу

    Ознаки трихомоніазу проявляються далеко не відразу. Інкубаційний період складає від 10 до 30 днів, однак, у деяких хвороба і зовсім протікає безсимптомно, що сприяє подальшому поширенню інфекції, так як хворі навіть не здогадуються про її наявність.
Основні ознаки залежать від того, який саме відділ сечостатевої системи вражений інфекційним процесом. При інфікуванні можуть протікати запальні процеси, які виражаються такими змінами як:

 • різке почервоніння і набряк слизової;
 • відшарування поверхневої оболонки клітин;
 • дрібноточечні крововиливи;
 • підвищення температури.

    Всі ці патологічні процеси спостерігаються внаслідок подразнення нервових закінчень і ураження кровоносних судин паразитами.

Симптоми трихомоніазу

    Якщо трихомоніаз протікає в прихованій формі, перші симптоми можуть проявитися через кілька місяців після зараження при ослабленні імунітету або загостренні інших хронічних інфекцій. Залежно від вираженості основних симптомів, захворювання може протікати в таких формах як:

 • гостра;
 • підгостра;
 • хронічна;
 • носійство інфекції.

    Клінічні прояви в залежності від форми захворювання у жінок і чоловіків різні. У жінок хвороба протікає з більш вираженими симптомами, а у чоловіи в основному є просто носіями інфекції.
При відсутності своєчасного лікування гостра і підгостра форми переходять у хронічну, якщо з моменту зараження пройшло більше 2 місяців. Хронічна форма трихомоніазу проявляється незначно, зокрема хворих періодично може турбувати порушення сечовипускання, больові відчуття і статеві розлади.

Симптоми трихомоніазу у жінок

    У жінок першою ознакою наявності трихомоніазу вважаються рясні виділення, які в основному рідкі, можуть бути пінистими, білого кольору з різким, неприємним запахом. У деяких жінок, переважно похилого віку після статевого акту можуть бути виділення з домішками крові.
Так як виділення пошкоджують слизову піхви, то вони супроводжуються виникненням болю в області статевих органів, а також провокують відчуття печіння і свербіння. Крім того, можуть виникати інтенсивні тягнучі болі внизу живота, при сечовипусканні, в області попереку, а також під час статевого акту. Іноді біль настільки сильний, що статевий акт стає неможливим.

    У деяких випадках на поверхні статевих губ можуть спостерігатися болючі виразки. Буває так, що інфекція поширюється на шийку матки, провокуючи виникнення запалення та ерозії. Хворі починають відчувати біль під час сечовипускання і печіння після нього. При подальшому прогресуванні хвороби можливо гостре запалення слизової оболонки матки.

Симптоми трихомоніазу у чоловіків

    У чоловіків гостра форма трихомоніазу починається з відчуття свербіння, печіння, а іноді і болю при сечовипусканні. Крім того, з'являються виділення з уретри, які можуть бути повністю прозорими або сірувато-білими, в деяких випадках пінистими. Іноді виділення набувають вигляду великої прозорої краплі, яка виділяється з уретри, отвір якої запалений і набряклий.

    При прихованій та хронічній формах хворі скаржаться на нерегулярні незначні виділення з уретри, які спостерігаються переважно вранці у вигляді невеликої краплі. При споживанні алкогольних напоїв під час сечовипускання неприємні відчуття ще більше посилюються і можливе поширення болю на:

 • головку статевого органа;
 • промежину;
 • пряму кишку;
 • мошонку;
 • поперек.

    Чоловік протягом декількох років може навіть і не підозрювати про наявність захворювання, весь цей час, заражаючи своїх партнерок при статевому контакті. При наявності додаткового запалення сечового міхура, хворі змушені мочитися через кожні 15-30 хвилин, а сам процес сечовипускання супроводжується сильним болем і виділенням крові.

трихомониаз– фотоДіагностика трихомоніазу

    Діагностика трихомоніазу в деяких випадках може бути утруднена. Це пов'язано з тим, що хвороба протягом тривалого часу може абсолютно ніяк себе не проявляти і протікати без виражених ознак. Визначити наявність захворювання в такому випадку можна тільки при проведенні багаторазового лабораторного дослідження і найлегше виявити хворобу в осіб жіночої статі. Це пов'язано з тим, що симптоматика хвороби у них більше  виражена.

    Першим етапом проведення діагностики захворювання є збір анамнезу та огляд пацієнта. Потім проводиться мікроскопічне дослідження мазка. У жінок робиться забір виділень заднього склепіння піхви, а у чоловіків - секрету простати або проводиться аналіз виділень з сечівника. Результат готовий приблизно через 15 хвилин після забору матеріалу.
Для підтвердження діагнозу застосовується бактеріологічний метод проведення діагностики. Він має на увазі те, що проводиться посів виділень на живильне середовище, де через кілька днів проростають колонії мікроорганізмів. Цей метод дозволяє поставити точний діагноз, а також визначити чутливість інфекції до різних антибактеріальних препаратів, які застосовуються в процесі лікування.

    Найбільш результативним методом вважається проведення серологічної реакції. Така методика направлена ​​на виявлення хвороботворних мікроорганізмів і специфічних антитіл.

Лікування трихомоніазу

    Лікування трихомоніазу проводиться комплексно з чітким дотриманням всіх приписів лікаря. Щоб повністю вилікуватися від захворювання, потрібно чітко слідувати таким правилам як:

 • лікування проводиться разом зі статевим партнером;
 • під час проходження курсу лікування виключаються статеві контакти;
 • застосовуються медикаментозні засоби;
 • важливо дотримуватися гігієнічні правила догляду за статевими органами.

    Гігієнічні процедури мають на увазі  щоденне підмивання статевих органів із застосуванням антисептичних засобів або звичайного туалетного мила. Всі рухи при здійсненні гігієнічних процедур проводять спереду назад. Це обов'язково, тому що дозволить уникнути проникненню інфекції в сечівник. Також потрібна щоденна зміна нижньої білизни і індивідуальне використання туалетного приладдя.

    Якщо одночасно протікають інші хвороби сечостатевих органів, то потрібне їх негайне лікування. В процесі проведення лікування обов'язково потрібно дотримуватися схеми прийому протитриомонадних препаратів. Медикаментозні препарати призначаються лікарем після проведення комплексної діагностики і визначення чутливості до антибіотиків.
При проведенні лікування періодично проводиться забір вмісту уретри і піхви для проведення мікроскопічного дослідження і визначення наявності вагінальних трихомонад.

Лікування сексуального партнера

    Якщо у одного статевого партнера були виявлені трихомонади, другому партнеру обов'язково потрібно пройти перевірку і на час лікування відмовитися від статевих контактів. Якщо у другого статевого партнера також були виявлені трихомонади, то йому потрібно пройти обов'язкове лікування.

    При неможливості або небажанні другого статевого партнера проходити обстеження, він може просто пройти курс лікування. У такому випадку лікування проводиться препаратами з групи 5-нітромідазола. Найбільш результативними і раціональними є схеми з одноразовим прийомом медикаментозного препарату.

    Важливо стежити за коректним і регулярним прийомом лікарських засобів статевим партнером, точно, за призначеною лікарем схемою. У разі неправильного або некоректного вживання ліків може виникнути стійкість мікроорганізмів до лікарських засобів, що в майбутньому дуже ускладнить процес лікування.

    При проведенні лікування важливо стежити за тим, щоб статевий партнер протягом 3 днів після проведення курсу терапії не споживав спиртні напої, так як хіміопрепарати не сумісні з алкоголем.

Ускладнення трихомоніазу

    Якщо лікування було розпочато вчасно і проведено правильно, то хвороба закінчується повним одужанням. При неправильно проведеній терапії можуть бути серйозні наслідки, зокрема, такі як жіноче і чоловіче безпліддя, проблеми з зачаттям, невиношування дитини, передчасні пологи.

    Трихомонади поглинають деякі хвороботворні мікроорганізми, не руйнуючи їх структуру, тим самим, сприяючи поширенню інших хвороб і ускладнюючи їх лікування. Також трихомоніаз значно підвищує ризик виникнення злоякісних новоутворень. Погіршуючи стан імунної системи людини, хвороба збільшує шанси зараження іншими інфекціями, особливо, що передаються статевим шляхом.
Трихомоніаз може спровокувати запалення сечових шляхів, як у чоловіків, так і у жінок.

Ускладнення у чоловіків

    Трихомоніаз у чоловіків в якості ускладнень може спровокувати виникнення циститу або пієлонефриту. Наслідком довго викликаного запалення може бути безпліддя. Ускладнення найчастіше виникають при неправильно проведеному лікуванні або самолікуванні. Крім того, ускладнення можуть виникати на тлі ослабленого імунітету.

Провокують виникнення ускладнень такі фактори як:

 • зниження імунітету;
 • переохолодження;
 • інфікування іншими патогенними мікроорганізмами.

    Трихомонади значно посилюють патологічну активність хламідій, гонококів і інших хвороботворних мікроорганізмів. Захворювання провокує безліч неприємних і небезпечних наслідків, зокрема, таких як:

 • хронічне запалення уретри;
 • простатит;
 • запалення яєчок;
 • підвищення ймовірності зараження ВІЛ.

   Патологічні процеси, які відбуваються  в організмі чоловіка можуть привести до погіршення якості сперми, зниження статевої функції і виникнення безпліддя. За даними проведених медичних досліджень, трихомоніаз впливає і на виникнення злоякісного ураження передміхурової залози. Згодом ген мікроорганізму здатний переходити в онкоген простати.

Ускладнення у жінок

    Доведено, що захворювання може провокувати виникнення злоякісних новоутворень у жінок. До основних ускладнень можна віднести виникнення запальних процесів, що протікають в піхву, в області шийки і порожнини матки, що в результаті призводить до виникнення спайок, рубців, сухості слизових, зменшення статевого потягу, ускладнення процесу зачаття, а також виношування вагітності. При протіканні захворюванні протягом тривалого часу, воно призводить до зниження імунної системи, що призводять до більш частих застудних захворювань і багатьох інших хвороб, а також приєднання різних інфекцій.

    У жінок трихомоніаз може призвести до хронічної інтоксикації через постійну присутністьі інфекції в організмі, що призводить до виснаження, анемії, кисневого голодування, загострення або виникнення інфекційних вогнищ запалення в сечостатевій системі.

     У хворих вагітних жінок часто бувають передчасні пологи, народження дітей з невеликою вагою, а також зараження дитини при проходженні по родових шляхах матері. При плануванні вагітності всі жінки повинні обов'язково проходити обстеження і при потребі потрібно провести відповідне лікування.

Профілактика трихомоніазу

    Профілактичні заходи мають на увазі комплексний грамотний підхід, спрямований на захист від можливого зараження не тільки трихомоніазом, але також і іншими хворобами, що передаються статевим шляхом.

    Починати профілактику потрібно з просвітницької діяльності серед молоді щодо ведення здорового способу життя, а також важливості застосування методів контрацепції. Особи молодого і середнього віку, які ведуть активне статеве життя, обов'язково повинні бути обережними при виборі статевого партнера. Ідеальним варіантом вважається статевий зв'язок з одним партнером, а також важливо використовувати презерватив, який захищає від передачі інфекції статевим шляхом.

    Потрібно проходити не менше 1 разу на рік профілактичний огляд у гінеколога, з забором мазків з сечовивідного каналу, заднього склепіння піхви і шийки матки. Проведення аналізів допоможе своєчасно виявити наявність інфекції і не допустити виникнення ускладнень. Потрібно своєчасно проводити лікування супутніх захворювань сечостатевих органів, спровокованих іншими видами патогенних мікроорганізмів.
Одним із профілактичних заходів вважається використання окремого туалетного приладдя для кожного члена сім'ї. Кожна людина повинна мати свої власні засоби по догляду за тілом.

    Медичний центр «Омега-Київ» займається діагностикою та лікуванням трихомоніазу із застосуванням найновіших засобів і методик, що дає можливість позбутися від захворювання в найкоротші терміни.

 

 

 

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Андрей 20.11.2018, 17:54
Недавно по глупости переспал со своей старой подругой. Уже через короткое время начал замечать недомогание. Решил отправиться на обследование в этот Медицинский Центр. Здесь сдав все анализы оказалось что у меня Трихомониаз. Мне назначили лечение. Уже через время все стало намного лучше. Большое вам спасибо, результатом лечения я остался очень даже доволен.
Недоліки: нету
Відповісти 0
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00