Цистит

Цистит

    Урологи відносять запалення стінки сечового міхура — цистит — до ряду найбільш поширених захворювань сечостатевої системи. Частіше цією недугою страждають жінки, що пояснюється анатомічно — сечовипускальний канал у жінок широкий та короткий, тобто інфекції значно простіше потрапити в сечовий міхур.
 

Причини розвитку циститу (етіологія)

    Запалення сечового міхура схильні жінки будь-якого віку. А серед основних факторів, які провокують захворювання, слід зазначити переохолодження (особливо в області тазу), тривале сидяче положення, часті запори. Не менш впливовим вважається і раціон, в якому переважає гостра, смажена їжа, прянощі.

Також причинами розвитку циститу можуть бути:

  • хронічні інфекції;
  • захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ),перенесені гінекологічні або урологічні захворювання, інфекції, які були «недоліковані»;
  • стани організму, які пригнічують імунну систему, наприклад, постійне недосипання, хронічний стрес, неповноцінне харчування, великі фізичні навантаження, перевтома).

    Як правило, в основі захворювання сечового міхура лежить інфекція. І щоб запобігти попаданню будь-якої інфекції в організм, необхідно дотримуватися елементарних правил гігієни, особливо гігієни статевого життя. Тому серед причин виникнення циститу виділяють ще й ті, які стосуються саме особистої гігієни:

  • перехід безпосередньо від анального до вагінального статевого акту;
  • неправильне підтирання або підмивання після дефекації (правильно це робити в напрямку спереду назад);
  • нечаста заміна прокладок або тампонів під час місячних;
  • провокувати виникнення циститу може і тісний одяг, нижня білизна, колготи, якщо носити їх тривалий час;
  • також важливий режим сечовипускання: якщо проміжок між позивами тривалий, інфекції простіше потрапити в сечовий міхур.

    Як вже згадувалося, чоловіки страждають захворюванням сечового міхура значно рідше. Причинами запального процесу можуть бути інфекції сусідніх органів (кишечника, передміхурової залози, сечівника).

    У будь-якому випадку, пацієнт з хронічним або гострим циститом буде знаходиться під наглядом уролога та гінеколога. До того ж, клініка «Омега-Київ» пропонує сучасний комплексний підхід до лікування цього захворювання. Повноцінна діагностика з допомогою інноваційного обладнання, ефективна терапія — фахівці клініки надають оперативну допомогу в лікуванні недуги і, звичайно ж, допомагають досягти бажаних результатів.

 Клінічна картина циститу

    Яскраво виражена симптоматика досить часто доставляє масу серйозних незручностей хворому, а все починається гостро — з хворобливого і частого сечовипускання. Болі посилюються, до них часто приєднуються хворобливі відчуття внизу живота. Сеча стає каламутною, в більшості випадків у ній виявляється кров. Хворі часто скаржаться на печіння при сечовипусканні.

    Гострий цистит досить часто супроводжується високою температурою і ознобом, нудотою. Небезпечним ускладненням запалення сечового міхура може бути гострий пієлонефрит, коли інфекція переходить на нирки і сечоводи.

Діагностика циститу

    Оскільки цистит характеризується досить яскравою специфічною симптоматикою, діагностувати це захворювання не становить серйозних труднощів. Однак для отримання максимально точних результатів необхідні аналізи сечі (бактеріологічне дослідження), УЗД.

Лікування циститу

    При захворюванні сечового міхура рекомендується постільний режим, дієта (необхідно виключити з раціону гострі, смажені, мариновані продукти), часте пиття.

    Також призначається курс уросептичних трав, антибактеріальної терапії, інстиляції в сечовий міхур (крапельне введення лікарських розчинів). У деяких випадках призначають фізіотерапію.

    Якщо у вас виникли підозри на цистит, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Вилікувати цистит вам навряд чи вдасться, а ось перевести захворювання в приховану форму можна легко. Тим більше, через деякий час, у разі захворювання грипом або звичайною застудою, цистит виявиться значно гостріше.

    Клініка «Омега-Київ» надає консультації, обстеження і лікування в зручний для вас час. Для цього не потрібні направлення або документи, тільки попередній запис.

 

 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Цистит

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00