УЗ-дослідження

Ультразвукове дослідження — найважливіший із методів пренатальної діагностики

    Ультразвукове дослідження (УЗД, УЗД) — це один з основних неінвазивних методів пренатальної діагностики. Завдяки УЗД можна не тільки встановити наявність або відсутність вагітності, але і побачити зі сторони, як росте і розвивається ембріон, визначити, чи має місце у жінки завмерла або позаматкова вагітність, діагностувати причину виділень кровянистого характеру, виявити хромосомну патологію плоду. УЗД є безпечним методом діагностики, особливо при вагітності. УЗД можна робити вагітним жінкам у першому, другому і третьому триместрі вагітності, так як метод є абсолютно безпечним для здоров'я вагітної жінки та її дитини. Американський інститут ультразвуку проводив комплексні дослідження протягом 20 років (при цьому проводили опромінення ультразвуком клітин ссавців), на підставі результатів проведених досліджень було встановлено: ультразвук не викликає в тканинах, органах і системах органів людини ніяких ускладнень і є нешкідливим.

    Згідно з рекомендаціями Європейської асоціації перинатальної медицини, в період вагітності жінці рекомендується проводити УЗД три рази. УЗД проводиться в оптимальні терміни для діагностики стану плода, з допомогою вчасно проведеного УЗД можна виключити більшу частину вад розвитку плода, визначити наявність маркерів хромосомних аномалій.
Європейська асоціація схвалює таку схему діагностики за допомогою УЗД:

 •  Кожна вагітна жінка проходить УЗД триразово (це перший рівень). Мета дослідження плода на даному етапі — загальна оцінка стану плода, відповідність його розмірів терміну вагітності, виявлення кількості плодів, локалізація плаценти, об'єм навколоплідних вод. Основне завдання першого УЗД — це виявлення у плода норми або відхилень від нормального розвитку.
 •  Пренатальне ультразвукове дослідження спеціалізованого характеру (другий рівень). Метою дослідження на даному етапі є докладне вивчення анатомічних характеристик плода, щоб виявити порушення його розвитку і наявність синдромів.
 •  На третьому рівні обстежуються вагітні жінки, що мають сумнівні результати двох попередніх досліджень, особливо у випадку підозри на те, що у плода можуть бути порушення розвитку нервової і серцево-судинної систем. Третій рівень — це експертне пренатальне дослідження ультразвуком, воно проводиться для встановлення остаточного діагнозу і має першорядне значення у виробленні тактики ведення вагітності. На сьогоднішній день існує програма обов'язкового ультразвукового скринінгу, що включає три ультразвукових дослідження: на 10-14 тижні вагітності, на 18-22 та 32-34 тижні вагітності.

Сьогодні особливою популярністю користується тривимірне і чотиривимірний УЗД.
    Тривимірне УЗД — це новий метод дослідження ультразвуком, який з'явився завдяки наявності сучасних комп'ютерних технологій. Тривимірне УЗД відрізняється від двомірного тим, що ультразвук при відбитті від границь органів перетворюється в об'ємне (або тривимірне) зображення, що відображається на моніторі комп'ютера. Тривимірне УЗД дуже наближене до звичайного сприйняття людиною форм, контурів, пропорцій та обсягів людського тіла. За допомогою тривимірного УЗД можна побачити об'ємне, кольорове зображення плоду, при цьому зображення буде мати вигляд голограми. Чіткість зображення така висока, що дозволяє побачити навіть обличчя дитини (малюк повинен бути повернутий до датчика обличчам). Тривимірне УЗД має недолік — воно триває близько 50 хвилин і трохи стомлює вагітну жінку (для порівняння: двомірне УЗІ триває всього 15 хвилин). Тривимірне УЗД краще всього проводити на 24 тижні від початку вагітності. На цей момент у малюка вже сформовані майже всі зовнішні органи, що дозволяє його розглянути.

    Чотиривимірне УЗД має додаткове четверте вимірювання: довжина, висота, глибина зображення плюс час. З допомогою чотиривимірного УЗД можна побачити рухомий плід, ці рухи фіксуються в теперішньому часі. Перші внутрішньоутробні рухи малюка можна записати на CD або DVD-диск і залишити собі на пам'ять самий перший відеофільм вашої дитини.

Під час проведення УЗД спеціаліст може побачити, чи є у дитини візуально видимі патології та дефекти:

 • вовча паща (незарощення твердого піднебіння) або заяча губа (незарощення верхньої щелепи);
 • багатоводдя;
 • передлежання плаценти;
 •  загроза переривання вагітності;
 • маловоддя;
 • гіпотрофія плода або обвиття шийки пуповиною.

Ультразвукова діагностика проводиться в скринінгові терміни (періоди розвитку плода, під час яких найчастіше утворюються вади і дефекти розвитку).
У нашій клініці є спеціальна акушерська ультразвукова платформа Voluson 730 PRO V, апарат розроблений компанією General Electric, яка є світовим лідером продажу діагностичної апаратури. Апарат дозволяє спостерігати за ростом і розвитком дитини з боку, це абсолютно безпечно для його здоров'я.

VOLUSON 730 Pro — апарат, що має високу роздільну здатність двомірного, і тривимірного зображення чотиривимірного. Даний апарат володіє необмеженими можливостями, він здатний поєднувати роботу томографа та УЗД, при цьому променеве навантаження мінімальне. Залежно від терміну вагітності система VOLUSON 730 Pro дає регульоване променеве навантаження.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

УЗ-дослідження

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00