Уретрит

Уретрит — це запалення сечовипускального каналу (уретри).

Уретритом хворіють приблизно однаково часто і чоловіки, і жінки.

Розрізняють дві великі групи уретритів — інфекційні і неінфекційні. Інфекційні уретрити викликаються різними збудниками: специфічними (гонококи, хламідії, уреаплазми і т. п.) і неспецифічними (стафілокок, кишкова паличка, стрептокок і ін).

 Неінфекційні уретрити можуть розвинутися в результаті травми сечовипускального каналу, що можливо при проведенні цистоскопії, катетеризації сечового міхура, проходженні каменя. Як правило, при розвитку неінфекційного уретриту в сечовипускальному каналі активізуються умовно-патогенні мікроорганізми (в першу чергу стафілококи), і неінфекційний уретрит швидко переходить у вторинний неспецифічний бактерійний.

Хто хворіє і як заражаються уретритом

Захворіти уретритом може абсолютно будь-яка людина. Зараження відбувається найчастіше під час статевого контакту з хворим або носієм інфекції. Слід зазначити, що уретрит може протікати без виражених проявів, непомітно, і сам хворий може не знати про свою хворобу. Однак це не означає, що всі його статеві партнери будуть переносити захворювання також легко — характер перебігу хвороби залежить від стану організму, його імунної системи і ще ряду факторів. Також слід знати, що симптоми захворювання виявляються не відразу після статевого акту, а через деякий час, який носить назву інкубаційного (прихованого) періоду.

Клінічні прояви уретриту

Уретрит проявляється виділеннями, свербежем або різями в сечівнику у спокої або при сечовипусканні, виділеннями з уретри. Виділення зазвичай бувають вранці, при неспецифічный бактеріальній  інфекції вони рясні слизо-гнійного характеру, каламутні сіруваті або жовто-зеленуватого кольору з неприємним запахом.

Слід зазначити, що чоловіки в силу анатомічних особливостей (більш довга і вузька уретра), раніше і більш гостро відчувають появу симптомів уретриту. У жінок же симптоматика уретриту менш виражена і може взагалі залишитися непоміченою.
Чоловіки можуть відзначати злипання губок зовнішнього отвору сечовипускального каналу вранці і їх почервоніння. Уретрит може протікати і без виділень з уретри. До того ж, прояви уретриту можуть бути настільки незначними, що хворі не надають їм значення. Однак це не означає, що захворювання не треба лікувати, що воно пройде само собою".
Основними ускладненнями уретриту є його перехід в хронічну форму, а також просування інфекції в глибину з залученням в запальний процес передміхурової залози, сім'яних міхурців, яєчок та їх придатків. Результатом цього процесу стають деякі форми безпліддя і сексуальні розлади.

При виявленні навіть незначних симптомів радимо негайно звернутися до лікаря. Діагностика та лікування гострих, підгострих і хронічних уретритів є одним з найсильніших місць фахівців клініки «Омега–Київ». Власна акредитована лабораторія вищої категорії дозволить своєчасно і точно визначити причину уретриту, вид мікроорганізму, його викликає, підібрати ефективні та безпечні лікарські засоби, проконтролювати ефективність лікування.

Діагностика уретритів

Запорукою успішного лікування хворих уретритами є точна діагностика. Для встановлення правильного діагнозу виконується цитологічне дослідження виділень та зіскрібка слизової оболонки уретри, ПЛР-діагностика для виявлення ІПСШ, бактеріологічне дослідження з визначенням чутливості виділених мікробів до анибиотиків. Основним лабораторним симптомом є підвищена кількість лейкоцитів у мазку з уретри або в осаді першої порції сечі.

Лікування уретритів

При гострих і підгострих уретритах для лікування деколи достатньо адекватної антибактеріальної терапії. Млявий та хронічний перебіг захворювання вимагає застосування всього арсеналу засобів у складі комплексного лікування. Це — дотримання лікувального режиму, антибактеріальна терапія, корекція імунного статусу, розсмоктуючі і ферментні препарати, інстиляції в уретру лікарських сумішей, фізіотерапія. І, звичайно ж, ні в якому разі не можна забувати про дотримання принципу парності, проводячи відповідне обстеження і лікування сексуальних партнерів.

 Обов'язковим є проведення контрольного обстеження для підтвердження излеченности.
Обстеження і лікування в діагностичному центрі «Омега-Київ» Ви можете пройти в зручний для Вас час за попереднім записом. Для звернення до нас вам не потрібні ніякі документи або направлення.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Уретрит

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00