Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

УЗД органів заочеревинного простору

УЗД органів заочеревинного простору – досить об'ємна процедура, що дозволяє вивчити органи, не покриті або частково покриті очеревиною, а також отримати зображення органів сечовиділення: нирок, сечоводів, надниркових залоз і навколишніх тканин. Зазвичай УЗД органів заочеревинного простору проводиться паралельно з УЗД органів черевної порожнини або виконується окремо за призначенням лікаря. Це безпечний, а головне, ефективний діагностичний метод, що дозволяє лікарю поставити правильний діагноз при безлічі захворювань, тому як досить часто однакові симптоми можуть бути ознакою зовсім різних недуг, а загальні аналізи, як і зовнішній вигляд пацієнта, не завжди є гарантією правильно поставленого діагнозу. 

УЗД органів заочеревинного простору, фото

При яких симптомах слід пройти ультразвукову діагностику органів заочеревинного простору?

УЗД заочеревинного простору показано при:

 • підозрі на пухлини заочеревинного простору;
 • болі або дискомфорт в області заочеревинного простору (у тому числі болях у попереку, що віддають в пах);
 • травмах заочеревинного простору;
 • плануванні оперативного лікування;
 • оцінці результатів оперативного втручання;
 • вроджених аномаліях будови органів заочеревинного простору;
 • незадовільних даних альтернативних методів дослідження;
 • нирковокам'яній хворобі;
 • диспансерному огляді;
 • розладах сечовипускання (занадто часте або, навпаки, занадто рідкісне).

Як підготуватися до дослідження органів заочеревинного простору?

Обсяг підготовки залежить від мети дослідження і патології органу, який необхідно вивчити. В основному, підготовка спрямована на зниження газоутворення в петлях кишечника, що утруднює проходження эхосигналу і візуалізацію органів. Рекомендується 2-3 дні до обстеження дотримуватися безшлаковї дієти: обмежити споживання:

 • свіжих фруктів і овочів,
 • жирних продуктів,
 • молока,
 • бобових,

За день до процедури випийте 2 таблетки еспумізану ввечері, або активоване вугілля по 1 таблетці кожні два-три години протягом всього дня. Вранці не рекомендується снідати (їжу не слід вживати за 8 годин до запланованого УЗД). Якщо дослідження проводиться для виявлення патології сечовидільної системи, то слід випити близько 0,5 л води за годину до процедури і не мочитися. За два дні до дослідження необхідно виключити з раціону продукти, що збільшують газоутворення

УЗД органів заочеревинного простору, фото

Як проходить ультразвукове дослідження органів заочеревинного простору?

Пацієнт оголює область живота і попереку, лягає на кушетку. Лікар ультразвукової діагностики наносить на досліджувану область гель і встановлює датчик. Послідовно вивчаються області, зазначені в направленні лікаря. Кваліфікований спеціаліст «Омега-Київ» при ультразвукому дослідженні легко визначить розмір і розташування кожного з органів, його форму і однорідність тканинної структури, зможе побачити всі новоутворення і можливі деформації, запальні процеси, а також найменші зміни, спричинені хронічними захворюваннями або травмами. Для кращої візуалізації може знадобитися зміна положення пацієнта: - на спині, на животі, на боці або навіть стоячи.

При УЗД наднирників через їх важкодоступність в дослідженні вдаються до наступної методики. Правий наднирник сканують при глибокому вдиху. Лівий досліджується у хворого у вертикальному положенні зі спини, а для поздовжнього сканування залози пацієнта укладають на правий бік.

Процедура займає не більше півгодини. Гель забирається з шкіри спеціальними серветками, і пацієнт може повернутися до звичного режиму життя.

В яких випадках призначається УЗД органів заочеревинного простору?

Список показань досить об'ємний. Дослідження проводиться, в тому числі, профілактично, в ході медичних оглядів. До УЗД органів заочеревинного простору вдаються лікарі різних спеціальностей (терапевти, хірурги, онкологи, урологи, ендокринологи) для візуалізації наступної патології:
- ниркової (сечокам'яна хвороба, гломерулонефрити, нефропатія, нефросклероз),
- надниркової (гіпер - та гіпоплазії, пухлини надниркових залоз).
Ультразвуковому дослідженню наднирників передує клінічний огляд ендокринолога, лабораторні методи діагностики, які включають в себе всі аналізи на гормони. Ультразвукова діагностика доповнюється комп'ютерною томографією (КТ) і магнітно-резонансною томографією (МРТ).

УЗД органів заочеревинного простору дозволяє діагностувати цілий ряд захворювань

Нирок

 • доброякісні новоутворення
 • злоякісні пухлини
 • хронічні запальні хвороби
 • сечокам'яну хворобу
 • карбункули
 • різні аномалії розвитку та інші патології

Наднирників

 • злоякісні і доброякісні пухлини надниркових залоз
 • кісти

Оцінка висновку

Висновок включає в себе оцінку не тільки органної патології, але і змін, виявлених у власне заочеревинному просторі – жировій клітковині. Це різні новоутворення, абсцеси, інфільтрати. Про їх наявність судять по зміні ехоплотності. При описі органів заочеревинного простору дається оцінка їх формі, об'ємам, розташуванню, контуру, структурі. При візуалізації патологічного новоутворення вказується його локалізація, розмір, зв'язок з черевною стінкою, органом, судинами або лімфатичними вузлами. Завдяки УЗД органів заочеревинного простору можна виявити цілий ряд патологій, визначити різні захворювання і, відповідно, почати їх своєчасне і адекватне лікування.

Ультразвукова діагностика органів заочеревинного простору в медичному центрі «Омега-Київ» має ряд найважливіших переваг для наших пацієнтів:

1.У медичному центрі «Омега-Київ» УЗД проводить лікар вищої категорії з багаторічним досвідом роботи, який досконало володіє технологією ультразвукової діагностики.
2.В нашому центрі пацієнт завжди може одержати розгорнуту кваліфіковану консультацію різних лікарів-фахівців високого рівня.
3.Медичний центр «Омега-Київ» оснащений професійним ультразвуковим апаратом експертного класу. Він дозволяє лікарю отримати повну точну картину органів, що дуже важливо для точної постановки діагнозу та подальшого ефективного лікування.
4.При необхідності в широкопрофільній сучасній лабораторії центру «Омега-Київ» можна здати аналізи і оперативно отримати результати досліджень. Також ви завжди зможете пройти цілий ряд інструментальних досліджень.
5.В нашому центрі вам немає необхідності брати направлення від лікаря або сімейного лікаря для проведення УЗД. Якщо ви піклуєтесь про своє здоров'я і бажаєте пройти якісне обстеження, цього достатньо – просто записуйтеся по телефону і в призначений час без черг вас прийме лікар.

Своєчасно проведене ультразвукове дослідження органів заочеревинного простору дозволяє діагностувати захворювання і почати адекватне лікування

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

УЗД органів заочеревинного простору

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00