УЗД плевральних порожнин

УЗД плевральних порожнин це одна з часто застосовуваних методик загальної ультразвукової діагностики, друга її назва – ехографія плевральної порожнини. Процедура проводиться для діагностики різних захворювань легень і плеври. 

УЗД плевральних порожнин може проводитися і за екстреними показаннями, наприклад, при проникаючому пораненні грудної порожнини. Безпека і безболісність методу дозволяє використовувати його в якості альтернативи рентгенологічного дослідження, особливо в тих ситуаціях, коли потрібно багаторазове дослідження плевральних порожнин і легень в обмежений часовий період (наприклад, для контролю за ходом лікування або при наявності професійних шкідливостей).

Спеціальної підготовки перед дослідженням не потрібно, воно добре переноситься пацієнтами, тому може проводитися і у хворих, які перебувають у важкому стані. Перевагою УЗД плевральних порожнин також є висока роздільна здатність, завдяки чому лікар має можливість виявити навіть невелике скупчення рідини (починаючи від 5 мл), визначити характер ексудату (запальний, пухлинного генезу та ін).

Крім того, дослідження дозволяє проводити своєчасну діагностику пухлин плеври (фіброма, ангиома, ліпома, лімфангіоендотєліома, мезотєліома фіброзного типу та ін), які клінічно проявляються тільки при великих розмірах.

При наявності рідини або пухлинних утворень в плевральній порожнині виконується пункція або, відповідно, прицільна біопсія під контролем УЗД.

Показання до УЗД плевральних порожнин

Основними показаннями до УЗД плевральних порожнин є:
- болі у грудній клітці,
- тривалий кашель,
- утруднене дихання,
- поява мокротиння,
- кровохаркання та ін.

Зіставлення наявних симптомів з даними ультразвукового сканування в переважній більшості випадків дозволяють поставити правильний діагноз.

Всі ці симптоми можуть бути наслідком таких захворювань і патологічних станів як:
- Плеврити (туберкульозні, пухлинні, ревматичні)
- Плевропневмонії
- Емпієма (скупчення гною в плевральній порожнині)
- Первинні та вторинні (метастатичні) пухлини легень та плеври
- Різні види травм грудної клітини.

Відповідно, плевральна ехографія може бути використана як один з методів діагностики цих захворювань і травм.

Так само УЗД плевральних областей необхідно людям, які мали або мають контакт з туберкульозними хворими. Даний вид обстеження носить профілактичний характер.

Методика проведення УЗД плевральної порожнини

Якої-небудь спеціальної підготовки з боку пацієнта для проведення УЗД плевральної порожнини не потрібно. Час проведення становить 10-20 хвилин і залежить від попередньо поставленого діагнозу. Дослідження здійснюється в положенні сидячи, іноді для отримання більш повної картини лікар рекомендує встати. Шкіра в проекції передбачуваної наявності патологічного утворення обробляється гелем, який покращує ковзання УЗД-датчика і перешкоджає потраплянню повітря в проміжок між шкірою і приладом.. Рідинні утворення (кров, гній, запальний випіт), як правило, накопичуються у так званих плевральних синусах. Ці синуси – розширення плевральної порожнини, розташовані в нижній частині грудної клітини, над діафрагмою.

У процесі дослідження датчик розташовується перпендикулярно до поверхні тіла. Величина датчика підбирається індивідуально залежно від віку та конституційних особливостей пацієнта.

У ряді випадків для визначення типу і кордонів утворення пацієнта просять змінити положення тіла, наприклад, лягти на бік. Процедура плеврального УЗД абсолютно безболісна і не тривала. Протипоказань теж немає, якщо не вважати вкрай тяжкого або непритомного стану пацієнта, при якому неможливо прийняти потрібне положення тіла.

В процесі обстеження лікар вказує:

- об'єм плевральної порожнини;
- кількість рідини, що зібралася;
- розташування утворення;
- стан плеври, товщину стінок;
- розміри новоутворень.

У медичному центрі «Омега-Київ» Ви зможете пройти різні діагностичні процедури, необхідні для отримання повних відомостей про стан організму. Оперуючи різними методами обстежень, досвідчені лікарі центру «Омега-Київ» рекомендують УЗД плевральних порожнин, так як ця процедура безпечна, не травматична, безболісна і може проводитися навіть у тих випадках, коли пацієнт перебуває у вкрай важкому стані. Крім того, її можна проводити багаторазово з метою контролю за динамікою одужання і коригування курсу лікування.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

УЗД плевральних порожнин

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00