УЗД при вагітності

УЗД плоду - найбільш безпечний і ефективний метод відстеження етапів вагітності і своєчасної діагностики відхилень у розвитку плоду. За допомогою УЗД можна отримати найбільш точну і достовірну інформацію про стан малюка. Якщо говорити в загальних рисах, то технологія УЗД полягає в тому, що ультразвукові хвилі відбиваються від структур досліджуваного об'єкта і набирають вигляду електричних імпульсів, відтворюваних на моніторі. Виявити вагітність за допомогою ультразвукової діагностики можна вже на третьому тижні. А дослідження на пізніх термінах допомагає вивчити внутрішні органи плода: серце, головний мозок, легені, печінку, нирки, шлунково-кишковий тракт; зробити виміри діаметра грудної клітки, розміру головки, довжини стегнової кістки та ін., визначити вагу плода. На виразність картини вагітності впливають також і частота і регулярність подібних досліджень.

Коли робити УЗД при вагітності?

Якщо врахувати, що своєчасна діагностика може стати вирішальним етапом, як для мами, так і для дитини, то УЗД вагітних необхідно проводити як мінімум 3 рази за весь період вагітності. При цьому найбільш підходящі терміни для УЗД: 10-11 тижнів, 19-20 тижнів, 31-32 тижні. У цей період розшифровка УЗД допоможе максимально точно визначити стан здоров'я мами і малюка, а в разі наявності патологій плоду, УЗД рекомендується проводити частіше за призначенням лікаря.

Види

Існує кілька способів ультразвукового дослідження жінки при вагітності:

  1. Ультразвукова фетометрія. Метод дозволяє визначити точний термін вагітності, виявити патології внутрішньоутробного розвитку плода. Під час огляду, проводиться автоматичний замір розмірів плоду, а далі лікар зіставляє цифри з показниками нормального розвитку дитини по тижнях. Ультразвукова фетометрія проводиться трансвагінальним або трансабдомінальним методами. Відповідно, трансвагінальний передбачає введення датчика безпосередньо в піхву і є більш інформативним на ранньому терміні вагітності. Трансабдомінальні метод проводиться через стінки живота і вимагає попереднього наповнення сечового міхура.
  2. Допплерометрія - методика ультразвукового дослідження, заснована на застосуванні ефекту Допплера. Процедура допомагає за допомогою ультразвуку оцінити кровообіг в матці і плаценті, і серцево-судинній системі плоду. За допомогою допплерометрії визначаються патології предлежання плоду, обвиття пуповиною і відшарування плаценти. Для проведення використовується звичайний апарат УЗД, але картинка відтворюється не в класичних чорно-білих тонах, а фарбуванням судин і кровотоку в різні кольори. Допплерометрія є також безболісною і безпечною процедурою. Для проведення процедури, пацієнтка займає лежаче положення на спині, а на живіт наноситься спеціальний медичний гель на водній основі.
  3. Кардіотокографія - метод ультразвукового дослідження, що визначає синхронність і частоту серцевих скорочень плоду і тонусу матки з графічним зображенням сигналів. Ультразвук фіксує серцебиття плода в стані спокою, а також проводить замір частоти в залежності від скорочень матки. Процедура відноситься до пренатальних методів діагностики стану плода, проста в застосуванні, безпечна і абсолютно безболісна. Кардіотокографія показана всім вагітним жінкам, переважно в третьому триместрі вагітності.
  4. 3D УЗД - метод ультразвукового дослідження, що дозволяє більш чітко розглянути плід після 24 тижня розвитку. Особливість методу полягає в об'ємному зображенні, що отримується під час ультразвукової процедури. Тривимірне зображення дозволяє розглянути кінцівки і обличчя, виявити дефекти і незарощення спинномозкового каналу. Своєчасне визначення патологій дає можливість змінити тактику ведення вагітності.
  5. 4D УЗД - є найбільш сучасним методом УЗД. Зображення передається на екран ще більш якісним, а також до глибини, висоти і довжини фотознімки, додається ще час. Чотиривимірне ультразвукове зображення показує плід в теперішньому часі, а також дозволяє зображення і відео перенести на знімні носії. Фотографія при 4D УЗД дозволяє отримати кольорове зображення з мінімальними деталями зовнішності.

Як проводиться УЗД при вагітності

Ультразвукове дослідження під час вагітності не вимагає спеціальної підготовки. Для дослідження, пацієнтка лягає на кушетку на спину. Лікар наносить на живіт спеціальний медичний гель на водній основі. Препарат не викликає подразнення і алергічних реакцій, тому повністю безпечний для жінок. За рахунок гелю, усувається повітря і відбувається щільний дотик датчика зі шкірою. Після процедури, пацієнтка усуває залишки гелю з поверхні живота звичайною серветкою.

Медичний центр «Омега - Київ» поспішає запропонувати свої послуги для вагітних: УЗД діагностику без показань та за направленням лікаря. Час проведення: 10-15 хвилин під наглядом кращих фахівців в даній області. Для візиту до нас Вам не буде потрібно попередня підготовка та направлення лікаря. Приходьте, ми Вас чекаємо!

 

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Алина 13.10.2018, 16:37
Все мы отлично знаем что надо проходить узи при беременности чтобы определить плод и вообще как он в целом. Мы решили именно у вас обследоваться и врачи очень хорошие которые постоянно поддерживади меня и рассказывали что происходить на экране. Будет девочка, спасибо.
Відповісти 0
Татьяна 12.10.2018, 14:36
Делала УЗИ в клинике и осталась очень довольна. Было страшно(первая беременность),врачи вежливые,отзывчивые.Успокоили! Всё объяснили ,показали ребёночка.
Переваги: Доброжелательность специалистов
Недоліки: нет
Відповісти +1
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00