УЗД органів малого тазу

УЗД - дослідження організму людини за допомогою ультразвукових хвиль. Метод застосовується для визначення патологій і постановки діагнозу захворювань внутрішніх органів. При ультразвуковому дослідженні органів малого тазe, лікар визначає порушення роботи сечоводів, сечового міхура і передміхурової залози. Для жінок, УЗД використовується для діагностики яєчників, фаллопієвих труб і визначення вагітності на ранньому терміні.

З огляду на невисоку вартість і високу інформативність, ультразвукове дослідження є широко використовуваним методом при діагностиці захворювань внутрішніх органів. Діагностика за допомогою апарату УЗД абсолютно безпечна для життя пацієнта, тому не має протипоказань для дітей будь-якого віку.

Проведення УЗД органів малого тазу вимагає спеціальної підготовки, в залежності від виду проведеної процедури. Але основними і загальними аспектами для всіх типів УЗД органів малого таза, є відмова від вживання їжі за 10 годин до обстеження і попереднє очищення кишечника.

Показаннями до проведення УЗД органів малого тазу

Показаннями до проведення ультразвукового дослідження у жінок є: затримка менструації, болі внизу живота, патологічні кровотечі і виділення, вагітність (сучасні апарати УЗД дозволяють провести діагностику вагітності після двох з половиною тижнів).

На ранніх термінах можна виявити різні патології вагітності - загроза викидня, відшарування плодного яйця, завмерла вагітність, позаматкова вагітність. Ультразвукове дослідження є єдиним методом, який дозволяє діагностувати багатоплідну вагітність на ранньому терміні.

Ультразвукова діагностика дозволяє виявити такі патології матки:

 • лейоміому (на УЗД вивчають розміри міоматозних вузлів, а також їх локалізацію);
 • ендометріоз, що розвивається в м'язах матки та в інших органах;
 • різні патології ендометрію, (наприклад, поліпи); УЗД також потрібно проводити жінкам в менопаузі;
 • патології яєчників (діагностика пухлин яєчників і кіст: обстеження дозволяє виявити навіть дуже маленькі кісти, діаметром від восьми міліметрів);
 • неправильний розвиток внутрішніх статевих органів (переважно у підлітків);
 • пухлини області малого тазу (пухлини матки, пухлини яєчників, сечового міхура).

УЗД органів малого тазу - єдиний метод, який виявляє відсутність фолікула у пацієнток, що страждають від безпліддя. На УЗД також виявляють хронічні запальні захворювання. До таких відносяться запалення придатків і ускладнення, які утворилися через запальний процес. Дослідження дозволяє виявити післяпологові ускладнення, а також ускладнення, які сформувалися внаслідок перенесеного аборту.

Підготовка до УЗД малого таза

УЗД органів малого тазу у жінок може проводиться декількома способами:

 • трансабдомінальним;
 • трансвагінальним;
 • трансректального.

Залежно від виду процедури, пацієнтка повинна провести спеціальну підготовку. Необхідність підготовки до ультразвукового дослідження полягає в підвищенні інформативності та максимальної точності постановки діагнозу.

Трансабдомінальне УЗД передбачає обстеження через передню черевну стінку. Перед процедурою рекомендовано випити кілька склянок звичайної води, наповнивши сечовий міхур.

Трансвагінальний спосіб дослідження проводиться із застосуванням ультразвукового вагінального датчика. Метод має високу інформативність, призначається для обстеження захворювань матки та інших гінекологічних патологій. Перед трансвагінальним УЗД навпаки необхідно скоротити прийом води і спустошити сечовий міхур. Зайва рідина в сечовому міхурі може негативно вплинути на інформативність дослідження. Рекомендовано відмовитися від прийому їжі, що підвищує газообмін - клітковина, бобові, дріжджовий хліб, алкогольні напої і газована вода. Якщо у пацієнта, незалежно від прийому їжі, спостерігається метеоризм, перед процедурою необхідно прийняти ферментні препарати.

Трансректальний метод ультразвукового дослідження проводиться через пряму кишку. Спосіб діагностики показаний для чоловіків, з метою обстеження передміхурової залози і сім'яних бульбашок. Перевагою даного методу є можливість взяття підозрілих тканин для гістологічного дослідження (біопсія). Підготовка до трансректального УЗД передбачає попереднє очищення кишечника за допомогою медичних препаратів або мікроклізми.

Як роблять УЗД органів малого таза

При всіх видах УЗД органів малого тазу пацієнт приймає положення лежачи на спині на плоскій кушетці.

При трансабдомінальному ультразвуковому дослідженні на живіт наноситься спеціальний гель на водній основі. Гель сприяє щільному зіткненню датчика зі шкірою, нейтралізуючи повітря, яке заважає проходженню звукових хвиль.

Рухи датчиком по різних точках досліджуваної області дозволяють звуковим хвилям проникати в шкіру під різними кутами і формувати більш розгорнуту клінічну картину.

Проведення трансвагінального УЗД передбачає введення датчика в піхву. Пацієнтка займає лежаче положення з підігнутими в колінах ногами. Датчик попередньо обробляється спеціальним гелем для м'якого і безболісного ковзання. Метод діагностики безболісний, доставляє менше дискомфорту, ніж гінекологічний огляд. Трансвагінальне ультразвукове дослідження має високу роздільну здатність, дозволяє побачити найменші подробиці.

Трансректальне УЗД проводиться шляхом введення спеціального ректального датчика в пряму кишку. Метод дослідження є максимально інформативним і безпечним для пацієнтів. При проведенні, пацієнт займає позу лежачи на боці, обличчям до лікаря і ультразвуковому апарату. Ноги слід зігнути в колінах і притиснути до живота. Датчик апарату змащується спеціальною речовиною для щільного зіткнення датчика зі шкірою і безболісного введення в пряму кишку.

Часті питання про узі малого тазу

В який день циклу робити УЗД малого тазу?

УЗД органів малого тазу краще робити в першу фазу менструального циклу, оскільки в цей період слизова оболонка матки тонша. Завдяки цьому, можна розглянути навіть найменші зміни в області органів малого тазу. Тому жінкам рекомендують приходити на УЗД протягом перших 10 днів після закінчення менструації.

Скільки потрібно пити води перед УЗД малого тазу?

Вживання рідини перед УЗД необхідно тільки при проведенні трансабдомінального дослідження. В цьому випадку необхідно випити до 6 склянок рідини за годину до процедури.

Що може виявити УЗД малого тазу?

УЗД органів малого тазу роблять з метою підтвердити вагітність, знайти причину болю внизу живота, запальне захворювання, внутрішньоматкову спіраль, вагінальну кровотечу, виявити фіброми матки і т. Д.

У МЦ «Омега-Київ» УЗД малого тазау проводиться за попереднім записом. Записатися на прийом Ви можете за телефонами:
(044) 287-33-17 вул. Володимирська, 81-а;
(044) 333-4-333 вул. Максимовича Михайла, 10;
(044) 548-60-90 пр-т Маяковського, 70 (Троєщина)
Ознайомитися з цінами на УЗД-діагностику можна тут. Приходьте, чекаємо Вас!

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Оля 12.10.2018, 16:09
Мне по анализам в городской поликлинике установили диагноз что у меня патологии яичников, назначили курс лечения, но мне не становилось легче. Я психанула и пришла сюда в клинику для того что бы сделать УЗИ малого таза и получить консультацию от специалистов - но на деле оказалось что образовывалась киста. Теперь хоть буду знать что именно лечить нужно.
Переваги: Выявили проблему
Недоліки: Нет
Відповісти 0
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00