УЗД сечового міхура

Показаннями до проведення УЗД сечового міхура є:

різні розлади сечовипускання (затримка сечі, часте сечовипускання, наявність крові в сечі);
симптоми і скарги пацієнта, що вказують на виникнення захворювань сечовивідних шляхів, нирок, передміхурової залози, сім'яних пухирців у чоловіків, яєчників у жінок;
відхилення від норми клінічних і лабораторних результатів, які вказують на наявність захворювань сечостатевої системи.

При ультразвуковому дослідженні сечового міхура лікар визначає його структуру і форму, розташування по відношенню до інших органів, функціональну спроможність, дисфункцію. У ході діагностики виявляються наявні новоутворення. З точністю визначаються їх розміри і локалізація. Ультразвукова діагностика дає можливість визначити причини порушення сечовипускання. Іноді причиною нетримання сечі у дітей або дорослих є сечокам'яна хвороба, а насамперед  камінь, який закриває просвіт сечоводу. При наявності пухлини відбувається здавлювання сечовивідних шляхів, в наслідок чого ускладнюється процес виведення сечі. Пройти ультразвукове обстеження нирок і сечовивідних шляхів за доступною ціною ви можете в клініці Омега Київ.

Отже, при ультразвуковому дослідженні можна визначити:

-картину гострого та хронічного запального процесу;
-присутність каменів і їх склад;
-наявність сторонніх тіл в органі;
-пухлини, їх природу і локалізацію процесу;
-прохідність сечі по сечоводах;
-його розташування по відношенню до інших органів;
-дивертікульоз стінок.

Підготовка до дослідження сечового міхура полягає в його наповненні, обсяг повинен відповідати 250-350 мл Це необхідно для ефективності діагностування. Пацієнт може за 2 години до процедури випити рідину в кількості 1,5 л. Можливий і інший варіант — фізіологічний: протягом декількох годин (4-6) він утримується від сечовипускання.

Ультразвукове дослідження сечового міхура проводиться трансабдомінальним методом. Сканується орган через передню стінку очеревини в момент повного його наповнення. Можливий і трансректальне спосіб діагностики ультразвуком. При ньому датчик вводиться через анальний отвір у пряму кишку.

Діагностика ультразвуком абсолютно нешкідлива і безболісна для пацієнта. Вся процедура займає кілька хвилин. Ціна цього медичного дослідження залежить від способу проведення процедури, а також конкретних симптомів та історії хвороби пацієнта, від яких залежить складність постановки діагнозу. Пацієнт отримує результати досліджень в день проведення маніпуляції.

Ось кілька прикладів висновку при ультразвуковому дослідженні сечового міхура:

-патологічне розширення сечоводу (характеризується утрудненням сечовипускання, причина в наявності аденоми простати);
-присутність каменів (характеризується болями при сечовипусканні, гематурією, затримкою сечовипускання, причина — сечокам'яна хвороба);
-пухлина (її природу з'ясовує призначена біопсія, можливий рак сечового міхура);
-зміна стінок міхура, його розмірів (тривалий запальний процес); дивертикули — патологічні розширення сечового міхура, його елементів (природа може бути доброякісна та злоякісна).

УЗД проводиться за попереднім записом!

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00